Rubriky
Sport Zprávy

Perimetr vyztuží Nate Bradley Jr.

Na posledním tréninku před karanténou došlo ke zranění kapitána Šimona Ježka, při souboji o míč si vykloubil prostředník levé ruky. Po „nahození“ rentgen prokázal naštípnutou kost, což znamená 5-6 týdnů mimo hru. Také v kombinaci s covid onemocněním, kdy se nedá předvídat jeho následky u jednotlivých vracejících se hráčů, se vedení klubu rozhodlo rozšířit sestavu na perimetru.

Nate Bradley Jr. je čtyřiadvacetiletý křídelník, pro něhož bude Děčín prvním profesionálním angažmá. Čtyři poslední ročníky strávil v zámořské univerzitní soutěži, kde nastupoval dva roky v dresu University of Northwestern Ohio a další dva na Faulkner University v Alabamě. Ve své seniorské sezóně zapisoval průměry 12,1 bodu, 3,2 doskoku a 3,2 asistence na zápas při velmi slušné úspěšnosti trojek 40%.

Ač je v současné době složitější administrativa spojená s přicestováním do ČR, Nate se již zapojil do tréninkového procesu a v sobotu by měl do utkání s Olomouckem zasáhnout. Zapracovávat do týmu musí amerického křídelníka provizorní trenérská sestava Landa – Houška – Anderle, neboť hlavní trenér Tomáš Grepl ulehl s onemocněním covid-19 v druhé části týmové karantény.

Nateovi přejem hodně zdaru v děčínském dresu a vítáme ho na severu Čech. Bohužel jej nemohou přivítat i fanoušci, ale snad ucítí jejich podporu alespoň prostřednictvím sociálních sítí.

Zdroj: BK Děčín