Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Vloupání do prodejny
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se ve Varnsdorfu vloupal do prodejny, kde odcizil parfémy a tabákové výrobky. Předběžná škoda byla vyčíslena na více jak devadesát tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení až osmileté vězení.

Řídil i přes zákaz
Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 46letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má ústeckým magistrátem uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Policejní hlídka ho včera odpoledne zastavila v Děčíně, muž, který nesmí řídit po dobu dvou let a navíc odmítl orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle, skončil na služebně, kde si převzal sdělení podezření z přečinu, za který mu v krajním případě hrozí až dvouleté vězení.

Z bytu zmizely radiátory
Až osmiletý trest odnětí svobody hrozí neznámému pachateli, který se v katastru obce Jiříkov vloupal do neobydlené bytové jednotky, odkud odcizil čtyři radiátory, z chodby domu pak vzal ještě část dětského kočárku. Celková škoda byla vyčíslena na devět tisíc korun, po odcizených věcech i pachateli, který je podezřelý ze zločinu krádeže, nyní pátrají policisté.

Vykradený sklep
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Děčíně vloupal do sklepní kóje. Z místnosti zmizelo oblečení, kufr a televizor, celková škoda byla vyčíslena na více jak osm tisíc korun.  Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže a přečin porušování domovní svobody, za které hrozí pachateli v případě dopadení až osmileté vězení.

11. ledna 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence