Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Opilého řidiče zastavila hlídka strážníků
Strážníci včera v podvečerních hodinách přijali oznámení na opilého muže, který se chystá řídit svůj motorový vůz zaparkovaný na Masarykově náměstí. Hlídka o podezření na opilého řidiče vyrozuměla obsluhu kamerového systému a sama se rozhodla věc monitorovat zpovzdálí. Během několika minut k vozidlu přišel muž, který nasedl a s vozem se rozjel. V ten okamžik jej hlídka za pomoci služebního vozidla zastavila a provedla kontrolu, během které bylo zjištěno, že muž skutečně před jízdou požil alkoholické nápoje. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie České republiky, která si celou věc na místě převzala.

Opilec znečistil zeď domu
Opilého muže, který v Boleticích nad Labem v neděli večer močil na panelový dům, oznámil na linku 156 jeden z občanů. Pro podezření z přestupového jednání byla na místo vyslána hlídka strážníků, která posléze muže zkontrolovala a znečištění veřejného prostranství s ním projednala. Během kontroly se však ukázalo, že muž u sebe nemá doklady potřebné ke zjištění jeho totožnosti. Z tohoto důvodu musel být muž převezen na Obvodní oddělení Policie České republiky, s čímž razantně nesouhlasil a na hlídku ihned slovně zaútočil za použití vulgárních výrazů. Strážníci jej několikrát vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání, přičemž dotyčný na zákonné výzvy nereagoval a svou agresivitu stupňoval. Z tohoto důvodu museli strážníci použít donucovací prostředky, muže svedli na zem, spoutali jej a převezli na Policii České republiky k dalším úkonům.

Zákazník přišel o peníze
V Boleticích nad Labem přišel do obchodu muž, který obsluhu požádal o dobití kreditu do telefonu. Zaplatil dvěstěkorunovou bankovkou, kterou položil na pult vedle dobíjecího terminálu. Bohužel během úkonu nastala porucha, která si vyžádala časové zdržení. Ze slušnosti muž od terminálu odstoupil a umožnil tak přístup k pultu ostatním zákazníkům, přičemž bankovku nechal volně ležet na pultu. Ve chvíli, kdy opět přistoupil k pultu a chtěl dobití opakovat, zjistil, že bankovka je pryč. Z prodejny tak musel odejít jak bez kreditu, tak bez bankovky. Prodavačka však na místo přivolala hlídku městské policie a společně si prohlédli videozáznam. Ten zachytil mladou ženu, která přistoupila k pultu a bankovku si zasunula do kapsy. Díky místní znalosti strážníci v ženě poznali jim dobře známou, problematickou slečnu, která bydlí nedaleko obchodu. Hlídka pak během okamžiku ženu zkontaktovala. Ta sice krádež popřela, nicméně pořízený videozáznam protiprávní jednání zaznamenal. Hlídka celou věc předala Policii České republiky k dalším úkonům.

Zdroj: MP Děčín