Rubriky
Sport Zprávy

První zápas v novém roce proti Ostravě

Do nového roku vstoupí basketbalisté Děčína dvěma zápasy se soupeři ze Slezka. Nejprve v utkání 18. kola vyzvou domácí Ostravu, hned druhý den pak nastoupí proti Opavě v dohrávce 16. kola.

Ostrava se zatím pohybuje na předposlední příčce tabulky, když ze 16 zápasů vyhrála jen čtyři. Tři výhry přišly na domácí palubovce, kde Nová Huť získala skalp USK Praha (87:83), Svitav (82:81) a Olomoucka (88:74). Na přelomu starého a nového roku, pak Ostravané získali první venkovní vítězství, když v napínavém duelu porazili poslední Olomoucko v prodloužení 93:100 (nejlepší střelci Ostravy: Waterman 22, Pumprla 21, Alleyn 20). Naopak na sklonku roku 2020, přesně 29. 12. vyzvali doma Kolín, kterému však podlehli vysoko 85:110 (nejlepší střelci Ostravy: Waterman 34, Alleyn 20, Bohačík 7, Heinzl 7).

Momentálně zraněními sužovanou Ostravu bodově táhnou dva Američané. Křídlo Zane Waterman má průměr 18,5 bodu, k tomu přidává před 9 doskoků a čtyři získané fauly na utkání. Tohoto borce se rozhodně nevyplácí posílat na čáru trestného hodu, protože zde má úspěšnost 80 procent. Druhým tahounem je rozehrávač Justus Alleyn s průměrem 16,6 bodu a téměř 5 asistencemi na zápas. Třetí je pak Petr Bohačík, ten však dlouho marodil, ovšem poslední dva duely již hrál a má průměr 14,1 bodu a 13,1 doskoku na zápas. Dvojciferným střelcem je také Martin Nábělek, ten ale odehrál dokonce jen pět utkání, poslední v září. Mimo hru byl také Radek Pumprla, jenže už i ten je zpět (hrál proti KOlínu i Olomoucku), a má průměr 10 bodů na utkání, stejně jako pivot David Heinzl. V polovině listopadu přišla Ostrava o Juraje Páleníka, který přestoupil do Opavy.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Ač tomu možná aktuální postavení v tabulce neodpovídá, Ostrava je nepříjemný soupeř. NH táhnou především Bohačík, Pumprla, Alleyn a Waterman, od nich společně s Heinzlem hrozí největší nebezpečí na útočné polovině, ale i mladíci umí zazlobit. Pro úspěch na tatranské palubovce potřebujeme zvládnout obranný doskok a nepropadat i v dalších aspektech hry, z nichž bych vypíchl ještě disciplinovanost na obou polovinách.“

Martin Mach, pivot BK ARMEX Děčín: „První zápas nového roku nás čeká v Ostravě. Ta má mladý tým, který hlavně na začátku sezóny trápil jednoho soupeře za druhým. Pak však některé z jejich stěžejních hráčů potkala nepříjemná zranění a mladý tým se z toho zatím nevzpamatoval. Je to ovšem nebezpečný soupeř a za žádnou cenu ho nesmíme podcenit. Věřím, že do nového roku vstoupíme vítězně.“

Vzájemný zápas v zákl. části:
BK ARMEX Děčín – NH Ostrava 94:75
Pomikálek 22, Kroutil 21, Šiška 12 – Waterman 16, Heinzl 16, Alleyn 14.

Zdravotní stav týmu BK ARMEX Děčín:
Trenér Tomáš Grepl bude mít k dispozici všechny hráče kromě Jakuba Skaličky, jenž má pochroumaný kotník a rekonvalescence vypadá na delší dobu.

Odkaz na live statistiky ZDE

Odkaz na live stream ZDE

Komisař utkání: Andrle Petr

Zdroj: BK Děčín