Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Odcizili pneumatiky
Ze zločinu krádeže se bude zodpovídat dvojice mužů ve věku 35 a 24 let. Jsou podezřelí, že v polovině října odcizili z nákladové rampy ve Šluknově osm nových pneumatik v celkové hodnotě přes patnáct tisíc korun. Vyšetřovatel oba spolupachatele obvinil z trestného činu, za který jim s ohledem na spáchání v době nouzového stavu hrozí až osm let za mřížemi, trestně stíháni jsou na svobodě.

Vykradená garáž
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Děčíně vloupal do garáže. Odnesl si kufr s nářadím, celková škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, zloději hrozí v případě dopadení až osm let za mřížemi.

Dluží na výživném
Skoro 27 tisíc korun dluží na výživném 34letý muž z Děčína, který neplatí alimenty na své tři nezletilé děti. Muž byl obviněn z přečinu zanedbání povinné výživy, pokud případ skončí u soudu, hrozí mu až roční vězení.

Stejný trest hrozí i 33leté ženě, která také neplatí soudem stanovené výživné na své tři nezletilé potomky. Úřadu, kterému má peníze posílat, dluží přes 72 tisíc korun, také ona už je za své protiprávní jednání trestně stíhaná.

1. prosince 2020, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence