Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Ukradl cigarety i kola
Policisté dopadli zloděje, který se v polovině května ve Varnsdorfu vloupal do baru, kde ale nenašel nic cenného. Vnikl proto do sousední zimní zahrady a následně do prostor sloužících jako sklad, odkud odcizil několik krabic kartonů s cigaretami, elektrickou koloběžku a rudl, na kterém vše z místa činu odvezl.

Je také podezřelý z vloupání do sklepní kóje, ze které začátkem června odcizil dvě horská kola. Poškozeným způsobil celkovou škodu přes tři sta osmdesát tisíc korun, za přečiny krádeže a porušování domovní svobody mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Odcizené nářadí
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se ve Starých Křečanech vloupal do stavebního kontejneru. Po násilném překonání dveří vnikl dovnitř a ukradl benzínový vrták, bourací kladivo a další nářadí v celkové hodnotě dvacet tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže, vzhledem ke spáchání v době nouzového stavu hrozí lapkovi až osmileté vězení.

 

Řídil i přes zákaz
Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 26letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má děčínským soudem uložen trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policejní hlídka ho v odpoledních hodinách zastavila v Děčíně, muž skončil na služebně, kde si převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v krajním případě hrozí až dvouleté vězení.

 

25. listopadu 2020, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence