Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Objasněná krádež
Policisté dopadli zloděje, který v polovině srpna odcizil v děčínské prodejně svítidel dva přenosné reproduktory v celkové hodnotě čtrnáct set korun. V minulosti několikrát odsouzený recidivista s reproduktory z prodejny utekl, v uplynulých dnech mu policisté sdělili podezření z přečinu krádeže, za který mu s ohledem na trestní minulost hrozí až tříleté vězení.

 

Řídili i přes zákaz
Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 37letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má různými soudy a magistráty vysloveny hned čtyři tresty spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policejní hlídka ho v dopoledních hodinách zastavila v Děčíně, muž skončil na služebně, kde si převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v krajním případě hrozí až dvouleté vězení.

Stejný trest hrozí i 25letému muži, kterého policisté kontrolovali v Rybništi. Ve večerních hodinách ho zastavila hlídka z Krásné Lípy, při lustraci policisté zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění a navíc má varnsdorfským městským úřadem vysloven roční zákaz řízení. Při rozhodování o druhu a výši trestu soudce zřejmě přihlédne i k tomu, že na autě byly registrační značky z jiného vozidla a navíc měl muž pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle.

 

Vykradená chatka
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v katastru obce Česká Kamenice vloupal do rekreační chaty. Zloděj si odnesl televizor, různé nářadí, kuchyňské vybavení, hračky a další věci v celkové hodnotě přes 22 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže, pachateli hrozí v případě dopadení až osmiletý trest odnětí svobody.

 

9. listopadu 2020, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence