Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Zloděj byl dopaden
Policisté dopadli zloděje, který je podezřelý, že koncem loňského roku vykradl v Děčíně auto. Třiačtyřicetiletý muž rozbil okno na dveřích a ze sedadla odcizil kabelku, jejíž majitelka zároveň přišla o peněženku s doklady, platební kartou a dalšími věcmi v celkové hodnotě přes 13 tisíc korun. Muž, který už se do křížku se zákonem dostal v minulosti, byl obviněn z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, v případě uznání viny mu hrozí až tříleté vězení.

 

Kradl v obchodech
Ani vyhlášený nouzový stav a tím pádem i hrozící daleko přísnější tresty očividně neodradí některé nenechavce od krádeží. Jako příklad může posloužit 38letý muž, který před několika dny odcizil v supermarketu ve Varnsdorfu tři lahve alkoholu a štípací kleště. Přestože byl recidivista se zbožím v celkové hodnotě přes pět a půl tisíc korun zadržen a následně obviněn ze zločinu krádeže, už o čtyři dny později v jiném supermarketu odcizil deodorant. Muž, který je zatím trestně stíhán na svobodě, by si v případě uznání viny mohl vyslechnout verdikt až osmiletého vězení.

 

Odcizená nafta
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v obci Rybniště ukradl pohonné hmoty. Zloděj se vloupal do nádrže zaparkovaného nákladního automobilu, ze které odcizil asi dvě stě litrů nafty, celková škoda byla předběžně vyčíslena na šest tisíc korun.

20. října 2020, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence