Rubriky
Kultura Politika Sport Zprávy

Nová opatření vlády se dotknou sportu, kultury, škol i restaurací

Od pondělí se podle opatření vydaných vládou ČR ruší veškeré profesionální a volnočasové aktivity sportovců, venku smí sportovat nejvýš 20 osob, nesmí se konat žádné kulturní akce. Již od pátku se zavírají všechna vnitřní sportoviště a bazény, zoologické zahrady. Podrobnosti k provozu zařízení v Děčíně najdete v článku.

Od pátku 9. října jsou uzavřena tato zařízení:

  • Aquapark Děčín, celý areál
  • Zoo Děčín, včetně Expozice Rajské ostrovy

Od pondělí 12. října jsou uzavřena tato zařízení:

  • Kino Sněžník
  • Městské divadlo Děčín
  • Zámek Děčín – ruší se i všechny naplánované kulturní akce včetně prohlídek zámku.
  • Oblastní muzeum v Děčíně

Další informace:
Zákaz návštěv platí Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem na Kamenické ulici, zrušeny jsou všechny akce v Klubu seniorů Zlatý podzim.
Všechny akce Týdne nejen pro seniory plánované v termínu 12. – 18. října 2020 jsou zrušeny.
Od 5.10. jsou uzavřena všechna střediska DDM Děčín.

Školy
Na prvních stupních ZŠ je prezenční výuka zachována, mění se však režim pro druhé stupně ZŠ, kde bude zavedena střídavá výuka. Ministr školství také vyhlásil pro školáky na 26. a 27. října dny volna.

Restaurace
Restaurační zařízení budou mít od pátku otevřeno pouze do 20 hodin a u jednoho stolu je povoleno sedět max. čtyřem hostům. V obchodních centrech se vypnou veřejné wifi sítě a omezí se provoz food courtů, kde budou moci u stolů sedět pouze dva lidé. Do obchodních center a do prodejen a provozoven služeb je možné vstupovat ve skupinách po dvou, mezi skupinami musí být rozestupy alespoň 2 metry. Omezení se nevztahuje na osoby mladší 15 let doprovázené zletilou osobou ze společné domácnosti.

Podrobné informace najdete v přiložených opatřeních vlády ČR.

Zdroj: Magistrát města Děčín