Rubriky
Dětem Turisti Zprávy

Zoo poděkovala adoptivním rodičům zvířat a sponzorům

Více než sto dvacet adoptivních rodičů a přátel zoo přijalo v sobotu 12. září pozvání na kulturní odpoledne v děčínské zoologické zahradě. Den adoptivních rodičů pořádá zoo každoročně jako poděkování mecenášům za finanční podporu chovaných zvířat. Příchozí čekala společná procházka po areálu zoo s vrchním chovatelem Petrem Haberlandem, při které si povídali nejen o novinkách, ale také plánech zoo do budoucna. Zpestřením procházky bylo komentované krmení několika zvířat. „První zastávkou byly nově postavená expozice Zvířat z chladných krajů, kde jsme adoptivní rodiče seznámili s rosomákem sibiřských, kozorožci dagestánskými a výrem virginským. Následovalo komentované krmení medvěda kamčatského, povídání o budoucnosti starého levhartince a také procházka za letošními odchovy,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. Závěr akce patřil tradičnímu posezení s hudbou a občerstvením.

Adopce zvířat má v děčínské zoologické zahradě již dlouholetou tradici. Možnost virtuálně si osvojit vybrané zvíře je v Zoo Děčín možné již třicet let. Za rok 2019 přispěli adoptivní rodiče na chov zvířat částkou téměř 300.000 korun. Od začátku letošního roku, který byl poznamenaný koronavirovou krizí, se vybralo již více než 350 tisíc korun! „Návštěvníci tak ukázali, že jim není lhostejný osud zvířat v zoo, která musela být kvůli nouzovému stavu několik týdnů zavřená a přišla tak o výraznou část svých příjmů,“ uvedla Houšková. Pro zoo je tato forma podpory velmi významnou pomocí. Vedení Zoo Děčín děkuje všem adoptivním rodičům a sponzorům za jejich dary. Významně tak pomáhají udržet rozpočet zoo zejména v rámci rostoucích cen za krmiva a energie.

Mezi významné mecenáše se letos zapsala například paní Alena Kellnerová, která přispěla částkou 50 tisíc korun na medvěda kamčatského, nebo Stanislav Daniš, který adoptoval nejvíce zvířat a spravedlivě mezi ně rozdělil částku 25 tisíc korun. Milým počinem byl i dar 10 tisíc korun od firmy AS látky, která během koronaviru vydělala na prodeji látek a gumiček na šití roušek, a rozhodla se je věnovat na potřeby našich zvířat,“ doplnila mluvčí.

Pokud by chtěl někdo podpořit chov některého ze zvířat děčínské zoo, na webových stránkách zoo www.zoodecin.cz lze nahlédnout do seznamu a lehce zjistit, která jsou ještě volná. Adopce zvířete se dá pořídit už za 1.000 korun za rok a lze ji věnovat i jako dárek.

Alena Houšková
Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, příspěvková organizace