BK Olomoucko vs BK ARMEX Děčín

Ligová premiéra se Válečníkům na palubovce Olomoucka nevydařila. A to přesto, že domácí nastoupili bez Palyzy a Kouřila. Tyto dva však dokonale zastoupila srbsko-česká dvojice: pivot Nemanja Bezbradica a exděčínský rozehrávač Lukáš Feštr.

Děčínští začali zápas několika fauly, které domácí potrestali trestnými hody a ujali se vedení 7:2. Pak ale v polovině úvodní desetiminutovky chytil střeleckou slinu rozehrávač Šiška, jenž zaznamenal sedm bodů v řadě a otočil vedení na stranu Válečníků – 10:11. Na druhé straně však začal ukazovat své kvality pivot Bezbradica, který si chodil pro fauly a proměňoval šestky, dával koše ze hry a přidával i trojky. Přesto si naši drželi dvě minuty před první přestávkou hubené vedení 17:18, to se ovšem rozpustilo po trefách Feštra, Štěpána a trojce Šantelje – 24:18. Naštěstí Pomikálek a Bobek upravili na přijatelných 24:22. Druhé část začala trojka Kroutila, domácí však ihned kontrovali šňůrou 7:0. Po dalších trojkách trojkách Kroutila a koši Kotáska se sice Válečníci opět dostali do vedení (34:35), jenže pak se jim přestalo střelecky dařit, Olomoucko si chodilo pro fauly a z trestných hodů otočilo na 39:35. Odpověď Děčína přišla z rukou Pomikálka a Macha, kteří vyrovnali na 39:39, konec poločasu však přinesl dvě trojky a jednu šestku soupeře, naopak naši se neprosadili a do kabin se šlo za stavu 46:39.

Druhý poločas začali Válečníci dobře a díky trefám Pomikálka se Šiškou se přitáhli na 51:48. Bohužel, další své šance nevyužili, přesto to v polovině této desetiminutovky bylo po koších Kroutila a Grunta nadějných 58:56. Ovšem na druhé straně přišly slepené trojky Feštra, naopak Děčínu se nedařilo, a tak manko narostlo na 67:58. Poslední slovo měl ale Ježek, který upravil na 67:60. Poslední periodu zahájila trojka Bezbradici, hosté zásluhou Pomikálka, Šišky a Kotáska sice snížili na 70:65, jenže dotáhnout  manko se jim nepodařilo. Naopak Olomoucko si postupně vybudovalo dvojciferný náskok, jenž se po koši Váni a jedné šestce Feštra zastavil na konečných 91:77.

Vzhledem k oslabení Olomoucka si Válečníci věřili na lepší výsledek, ale ten se nekonal. Naši byli sice přesnější ve dvojkové střelbě, avšak domácí si pomáhali trojkami (dali jich 13 oproti 6 Děčína), k tomu házeli o 20 šestek více a doskočili 53 míčů, z toho 18 v útoku (z toho pak rezultovalo 24 bodů z druhých šancí)! Lví podíl na této statistice měl Bezbradica, autor 6 útočných a 7 obranných doskoků, 7 získaných faulů a především 29 bodů. Notně mu sekundoval Feštr (20 bodů, 6 doskoků, 6 získaných faulů a 5 asistencí), dobře zahráli i Váňa a Šantejl.

V dresu Děčína byl nejlepší Šiška, který získal double-double za 21 bodů a10 získaných faulů. Double-double si připsal i POmikálek, který se blýskl 18 body a 13 doskoky! Kroutil obstaral čtyři děčínské trojky a nakonec si připsal 16 bodů. Bohužel, další dvojciferný střelec už nebyl.Základní sestavy
Olomoucko: Feštr, Váňa, Pekárek, Šantejl, Bezbradica
Děčín: Šiška, Ježek, Žikla, Pomikálek, Grunt

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 91:77 (24:22 46:39 67:60)
Body Olomoucka: Bezbradice 29 (4x 3, 13 doskoků, 7 získaných faulů), Feštr 20 (4x 3, 5 asistencí), Váňa 19 (3x 3, TH 6/6), Šantejl 14 (2x 3), Štěpán 6, Pekárek 2, E. Klepač 1, A. Klepač 0.
Body Děčína: Šiška 21 (2x 3, 6 asistencí, 10 získaných faulů), Pomikálek 18 (13 doskoků), Kroutil 16 (4x 3), Kotásek 7, Grunt 4, Ježek 4, Žikla 3, Bobek 2, Mach 2, Skalička 0.
Střelba za 2 body 15/41:25/47, za 3 body 13/26:6/26, TH 22/35:9/15. Doskoky 53:39 (útočné 18:9), asistence 13:13, ztráty 12:7, fauly 19:27.