V šesté minutě se na stadionu ve Dvoře Králové měnilo skóre. DOMINIK DUŠEK překonal děčínského brankáře Skokana, který tak musel poprvé lovit kotouč ze své sítě – 1:0. V polovině první části hry už to bylo 2:0. Tentokráte se mezi tři tyče trefil JAROSLAV MOUČKA. Stejný hráč pak v čase 17:30 rozvlnil znovu děčínskou síť a měl zaděláno na hattrick – 3:0. Za deset vteřin poté, prakticky hned po vhazování zvýšil na 4:0 ANDREJ MORAVČÍK a s Medvědy to před druhou třetinou nevypadalo vůbec dobře.

I druhou třetinu začali lépe domácí hokejisté. Už ve dvaadvacáté minutě navýšil vedení RODOSU JAKUB LUŠTINEC a děčín prohrával už 0:5. V polovině utkání pak měli domácí výhodu přesilové hry pět na tři, a to dvakrát. Pokaždé se trefili a jejich náskok byl už hodně luxusní. V čase 30:00 se podruhé v utkání trefil JAKUB LUŠTINEC a i on tak byl blízko hattricku – 6:0. A o třiačtyřicet vteřin později se ještě prosadil ve dvojnásobné početní výhodě MARTIN TONDR a hosté byli na ručník – 7:0 a sami věděli, že s tímhle stavem jen těžko něco udělají.

Na začátku třetího dějství se pokusil korigovat stav Zdeněk Petráš, jeho pokus ale šel mimo tři tyče. V sedmačtyřicáté minutě se pak prosadil JIŘÍ PŮHONÝ a RODOS vedl už 8:0. O pět minut později se Medvědům naskytla přesilová hra při vyloučení domácího hráče, ale po čtrnácti vteřinách paradoxně v oslabení skóroval znovu JIŘÍ PŮHONÝ a kanonáda Dvora Králové pokračovala dále – 9:0. Děčínští pak už nedovolili, aby jim domácí celek uštědřil potupnou desítku a podruhé za sebou tak domů jeli s devítibrankovým přídělem.

HC RODOS Dvůr Králové – HC Děčín 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Dušek (Půhoný), 10. Moučka (Půhoný, Tondr), 18. Moučka (Půhoný), 18. Moravčík (Matějíček), 22. Luštinec (Valášek, Vašíček), 30. Luštinec (Matějíček, Havlas), 31. Tondr (Moučka, Dušek), 47. Půhoný (Dušek, Moučka), 53. Půhoný (Moučka)

Skokan (Brňák) – Loukota, Balcar, Mareš, Havlík, Stuchlý, Kaltenböck – Petráš, Fojt, Faigl, Horák, Volráb, Chovanec, Zajan, Harkabus, Kuchynka, Sýkora