Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Řidička nadýchala 2,6 promile
V pozdních nočních hodinách strážníci prováděli kontrolní činnost v ulici U Plovárny, kdy proti nim vyjelo neosvětlené vozidlo, které jelo prostředkem pozemní komunikace. Aby hlídka předešla střetu vozidel, musela uhnout k samému okraji vozovky. Když neosvětlené vozidlo míjelo auto městské policie, strážníci si povšimli že za volantem je žena. Dále pak hlídka své vozidlo otočila a vydala se řidičku neosvětleného vozu zkontrolovat. Při kontrole žena vykazovala známky opilosti a proto byla strážníky vyzvána ke kontrole na přítomnost alkoholu v dechu. Zkouška byla pozitivní s naměřenou hodnotou 2,6 promile. Pro podezření z protiprávního jednání řidičky, byla na místo přivolána Policie České republiky, která si celou věc převzala k následujícím úkonům.

Opilec napadal partnerku, pak hlídku strážníků
Ve čtvrtek na tísňovou linku městské policie učinila oznámení žena, která požádala o pomoc strážníky v obavě před napadením ze strany svého přítele, od kterého se chystá odejít a chtěla by si ze společného bytu vzít své osobní věci. Závěrem dodala, že přítel je opily. Když hlídka přijela na místo, žena vešla do bytu a začala si balit potřebné věci. Opilý přítel zaměřil svou pozornost na hlídku a několikrát zdůraznil, že kdyby nebyl zdravotně postižený, tak by jim „rozbil hubu“. Zkušení strážníci, zvyklí na podobné jednání se nenechali opilcovými způsoby rozhodit a dohlíželi na to, aby celá věc proběhla v klidu. Když opilec poznal, že muže v uniformě nevyprovokuje, přitvrdil tím, že když s ním strážníci mluví, měli by u toho klečet a opět hlídce uštědřil několik nadávek. Na toto jednání již strážníci klidně reagovali tím, že jeho jednání je nezákonné a dopouští se přestupkového jednání. Pokud se nezklidní, bude oznámen příslušnému správnímu orgánu. Během několika okamžiků žena strážníkům poděkovala za pomoc a se zabalenými věcmi od muže odešla. Zhrzený opilec se neuklidnil a proto hlídka celou věc včetně pořízeného videozáznamu, který detailně zachytil všechny mužovi nadávky, oznámila pro podezření z přestupkového jednání správnímu orgánu.

Třináctiletý seděl v noci v baru
Při kontrolní činnosti strážníci zjistili nezletilého chlapce, který se nacházel bez doprovodu zákonného zástupce v nočním Baru v Boleticích nad Labem. Na otázku, proč třináctiletý kluk sedí sám v baru a to ještě ke všemu v nočních hodinách, dítě odpovědělo, že nemůže jít domu, protože rodiče jsou někde pryč a on nemá klíče od dveří. Díky nízkému věku chlapce se hlídka rozhodla prověřit jeho tvrzení a doprovodila jej domu. Po stisknutí zvonku ze dveří bytu vyšla maminka, která strážníkům následně sdělila, že neměla tušení, kde se její dítě nacházelo. Celou věc strážníci zadokumentovali a předali příslušnému orgánu sociálněprávní ochrany dětí k dalšímu projednání.

Zdroj: MP Děčín