Rubriky
Dětem Kultura Sport Turisti Zprávy

Tyršův Děčín nabídne program na dva víkendy

Tyršův Děčín odstartuje v sobotu 5. září, kdy se už od dopoledne koná unikátně rozmanitý extrémní závod Adrenalin Challenge. Odpolední program láká k rogalu na Tyršfestík. Těšit se můžete na další doprovodný program, jako je bosonohý chodník, Stonebalance a další.

Mariánská louka bude patřit akci Sochaři Děčínu 20 a zámecké nádvoří Slavnostem vína. Sochaři budou pokračovat i v neděli, kdy se k nim na Mariánskou louku přenese mimořádně vystoupení kapel Rogalo DC a na Smetanově nábřeží se rozběhne Duhový závod pořádaný DDM Děčín.

Po celý víkend také můžete zajít na basketbalový turnaj do ARMEX Sportcentra. Dříve avizovaný ohňostroj se bohužel z důvodu opatření v souvislosti s nákazou COVID – 19 neuskuteční.

Druhý víkend Tyršova Děčína zahájí v pátek 11. září velký závod družstev základních škol Sokol Raptor, což je překážkový běh pro žáky 6. až 8. tříd. Zazávodit si bude moci odpoledne také veřejnost. Kdo si bude chtít zaběhat, může se večer navíc účastnit Sprintu k Tyršovi Dlouhou jízdou na zámek. Každý závodník bude mít dva pokusy na vytvoření nejrychlejšího času.

Kdo ale bude chtít spíše relaxovat, může v pátek vyrazit na akci Děčín z lodi. Na Labi se chystá vyhlídková jízda s živým komentářem například o tom, jak Thunové přišli o děčínský zámek.

Sobota 12. září bude patřit hned několika sportovním akcím. Mimo pochodu krajem Dr. Miroslava Tyrše to bude turnaj ve volejbale pro smíšená družstva, Spartan workout pro ty, kteří si chtějí zaběhat, zacvičit a vyzkoušet si různé překážky či Sokolské odpoledne, které nabídne cvičení pro veřejnost.

U rogala se bude v sobotu od 15 do 20 hodin koncertovat. Akce Šance Muzikus nabídne vítězné kapely, které se v minulosti zúčastnily soutěže tohoto hudebního časopisu. Zájemci se pak ještě v sobotu večer mezi 20 a 21 hodinou mohou vydat na Stezku odvahy v zámeckém areálu – chybět nebudou strašidla a úkoly, stezka bude osvětlena loučemi. Na tuto akci je ale nutné se předem registrovat u pořadatele, tedy Domu dětí a mládeže na Teplické ulici, kde od 2. září odstartuje prodej lístků.

Posledním dnem Tyršova Děčína pak bude neděle 13. září, kdy od 10 hodin proběhne tradiční pietní akt, následovat bude vystoupení Sokola na rogalu a poté se půjde na zámek.

Odpoledne si pak mezi 14. a 17. hodinou přijdou na své děti – na Smetanově nábřeží pro ně ZŠ Dr. Miroslava Tyrše připravila Tyršovu stezku s několika stanovišti.

A pokud přemýšlíte nad tím, jakému sportu by se vaše děti měly věnovat, pak si nenechte v neděli odpoledne ujít prezentaci děčínských sportovních klubů na Mariánské louce.

Tyršův Děčín 2020 pak definitivně zakončí několik hudebních vystoupení u rogala (Báry, Trio Prokop – Hrubý – Andršt, Malino band (Portugalsko), Electric Lady Báry).

PODROBNÝ PROGRAM
Zdroj: Magistrát města Děčín