BK Armex Děčín vs Královští Sokoli

V posledním přípravném utkání přivítali Válečníci Královské Sokoly. Hned od prvních minut bylo znát, že hosté přijeli s vyztuženou sestavou především díky návratu klíčového rozehrávače Stamenkoviče, ale také exděčínského Halady. Vyrovnaný byl průběh prvního dějství do osmé minuty, aby se Hradec šňůrou 0:8 vyhoupl do vedení 18:26. Ani po přestávce se nemohli Děčané dostat do vyššího tempa, hosté stáli častěji na čáře trestného hodu, v útoku se projevovala jejich vyzrálost a zkušenost, naopak Děčín se několikrát neprosadil ani z dobrých pozic a právě tyto body svěřencům trenéra Grepla chyběly, aby se drželi na dostřel. Do šaten tak odcházel spokojenější trenér Peterka, když jeho Hradec vedl v poločase 43:54.

Děčín vstoupil do druhé půle o poznání lépe, hýřil energií, kterou rozdávali především Šiška s Pomikálkem, kteří společně zajistili šňůrou 8:2 bodové přiblížení domácího celku. Sokoli se nenechávali zahanbit a neustálým odporem, tvrdší hrou a chytrým útokem udržovali mírný náskok. Válečníci však bojovali a postupně překonávali soupeře v rychlém protiútoku a vyrovnávali i doskoky (kde v poločase prohrávali o 11 míčů!!). Gruntovým dopichem snížil Děčín na nejnižší rozdíl po 30 minutách 70:71. Ačkoliv nepřišla hned v úvodu závěrečné čtvrtiny děčínská lavina, domácí získávali herní převahu a byli za svoji aktivitu i bodově odměňováni a Hradec nenašel dostatečný arzenál zbraní na soustavné odpovědi. Konečné skóre pečetil pohlednou akcí Kroutil, kdy ze vzduchu zakončil přesnou těžkou asistenci Šišky a 10 vteřin před sirénou tak uzavřel zápas na 94:88.

BK ARMEX Děčín – Královští Sokoli 94:88 (18:26 43:54 70:71)

Střelci DC: Pomikálek 26, Šiška 25, Kroutil 15, Kotásek 8, …
Střelci HK: Lošonský 18, Sedmák a Šoula 14, Peterka 10,Stamenkovic 9, …