Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Opilec naboural zaparkované vozidlo
V sobotu v odpoledních hodinách operační služba přijala oznámení, týkající se zaparkovaného vozidla, ve kterém sedí opilý muž. Operační důstojník hned na místo vyslal hlídku strážníků a informaci předal obsluze kamerového systému. Během několika minut si hlídka všimla podezřelého vozidla jedoucího Divišovou ulicí směrem k Mírovému náměstí, kde narazilo do pytle s kostkami a poté i do zaparkovaného vozidla. Řidiče však srážka neodradila, prokličkoval mezi ostatními stojícími vozidly a ve své jízdě pokračoval dál do jednosměrné ulice Ruská, kde jej hlídka zastavila. Řidič na výzvy k zastavení vozidla nereagoval a pokoušel se ujet, což se mu nepodařilo. Následnou dechovou zkouškou bylo zjištěno 3,24 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána Policie České republiky, která si věc převzala k dalším úkonům.

Při kontrole zadrželi hledaného muže
Hledanou osobu zjistila hlídka strážníků vykonávající službu v Boleticích nad Labem. K zadržení došlo v sobotních odpoledních hodinách během obchůzkové činnosti při níž potkali muže, který se snažil zakrýt tetování v obličeji. Strážníci pojali podezření, že by se mohlo jednat o muže z evidence hledaných a pohřešovaných osob, se kterou se pravidelně seznamují. Na základě tohoto podezření se rozhodli muže prověřit. Během kontroly se podezřelý nejprve snažil prokázat falešnou totožností, což strážníci lehce odhalili. Následnými úkony hlídka zjistila, že se skutečně jedná o muže, který je hledaný Policií České republiky. Po ukončení kontroly, byl muž během několika okamžiků předán policii.

Ukradené štěně se vrátilo majiteli
V neděli o pomoc strážníků požádal občan z Markvartic, kterému přímo ze zahrady rodinného domu neznámý pachatel před několika dny odcizil štěně. Poškozený se skrze sociální síť dozvěděl, že jeho psa právě venčí v sídlišti Boletice nad Labem mladý pár. Tuto informaci se rozhodl prověřit a do lokality se osobně vydal. Když spatřil štěně, tak okamžitě poznal, že jde skutečně o jeho odcizeného psa. Ve stejný okamžik se i na místo dostavila hlídka strážníků, které oznamovatel vše dopodrobna vysvětlil a současně i předložil dokumenty potvrzující, že pes je skutečně v jeho vlastnictví. Strážníkům mladý pár uvedl, že štěně zakoupili před dvěma dny a že pes je kradený vůbec netušili. Pro podezření z protiprávního jednání byla na místo přivolána Policie České republiky, které strážníci celou věc předali k dalším úkonům.

Zdroj: MP Děčín