Rubriky
Dětem Kultura Sport Turisti Zprávy

Léto v Děčíně bude plné kultury, sportu a zábavy

Pestrý program pro celou rodinu: takové bude letošní léto v Děčíně.  Spoustu akcí připravuje zámek, divadlo, zoo, aquapark, ale i další pořadatelé. Prázdninami navíc léto v Děčíně neskončí, první dva zářijové víkendy budou patřit Tyršovu Děčínu, který bude letos doplněný o ohňostroj, Adrenalin Challenge, dřevosochání a Mini Labefest. Kompletní programy najdete v přílohách článku.

„Uvolnění po pandemii nám umožnilo pustit se do plánování akcí na další měsíce. Chceme, aby se v létě u nás v Děčíně lidé nenudili, mohli vyrazit za kulturou, sportem, potkat se s přáteli a zažít spoustu zábavy. Přišli jsme kvůli koronaviru o městské slavnosti, proto chceme obyvatelům i návštěvníkům města vše vynahradit v létě a v první polovině září,“ říká Jaroslav Hrouda, pověřený pravomocemi primátora města.

Každou neděli až do konce září nebudou chybět hudební odpoledne Rogalo DC na Smetanově nábřeží a zámek bude také lákat návštěvníky každý den na výstavu Lego zámky na zámku.

V červenci a srpnu se koná tradiční letní kino na zámku, kde proběhne i řada koncertů a divadelních představení, například vystoupí skupina Čechomor nebo Divadlo Bez hranic se Sluhou dvou pánů. Zoo Děčín se chystá například na večerní prohlídky.

Asi největší prázdninovou akcí bude Streetfest a jubilejní 25. ročník Labského streetballového poháru nebo také Festival pouličního divadla. Ten bude dvoudenní a přivede do Děčína profesionální soubory, vystoupí zde například Veronika Žilková, Michaela Dolinová, Kryštof Rímský, Karel Zima, Jan Plouhar a další. Druhý víkend v září patří tradiční akci Tyršův Děčín. Víkend před tím částečně nahradí zrušené květnové městské slavnosti. Lidé nepřijdou o ohňostroj, Adrenalin Challenge, dřevosochání a Mini Labefest, kde vystoupí například Ewa Farná.

Program akcí, který najdete na www.idecin.cz, budeme pravidelně aktualizovat a doplňovat o podrobné informace.

Zdroj: Magistrát města Děčín