Rubriky
Sport Zprávy

Válečníci do finále Shoot-Out

Basketbalová střelecká soutěž Kooperativa NBL Shoot out, která částečně zaplnila hluchý prostor po předčasně ukončené sezóně české nejvyšší soutěže mužů, měla v sobotu 2. května na pořadu závěrečné 6. kolo základní části a děčínští Válečníci se mohou pochlubit postupem do semifinále v týmové kategorii a účastí Filipa Kroutila a Ondřeje Šišky v play-off jednotlivců.

Připomeňme, že soutěže se zúčastnil Děčín, Ústí nad Labem, Kolín, USK Praha, Opava, Pardubice a Ostrava. Kvůli uzavřeným halám se nemohli předvést borci Nymburku, Brna, Olomoucka a Svitav. Hradec Králové pak odstoupil po dvou kolech.

Každý tým vybral šest hráčů, kteří na dálku před kamerami na kanálu TVcom postupně házeli v časovém limitu šestky (každá daná byla za 1 bod), poté v časovém limitu zkoušeli trojky (každá proměněná byla za 3 body) a nakonec měli pět střel z půlky (zásah znamenal zisk 5 bodů).

Tým BK ARMEX Děčín obsadil v soutěži mužstev 3. místo výkonem 315 bodů a dostal se tak mezi čtyři nejlepší celky této soutěže. Na nástřelu Děčína se postupně podíleli David Žikla (48 bodů), Šimon Ježek (49), Filip Kroutil (76), Ondřej Šiška (66), Tomáš Pomikálek (44) a Lukáš Feštr (32). Výsledkový přehled jednotlivých kol ZDE.

Vítězem základní části soutěže mužstev se stala ústecká Sluneta (340 bodů), druhá byla Opava (323) a čtvrté Pardubice (301).

Semifinále týmů se bude hrát ve středu 6. května od 17.30 hodin, každý celek si zvolí dva střelce a vyhrává to mužstvo, které nastřílí v součtu více bodů než soupeř. Vítězové jdou do finále a bodově lepší poražený získá bronz. První semifinále tvoří Sluneta Ústí nad Labem a BK JIP Pardubice, druhé BK Opava a BK ARMEX Děčín.

Více informací o závěrečné soutěži týmů ZDE.

Play-off jednotlivců se bude hrát v sobotu 9. května opět od 17.30 hodin a  utká se v něm osm nejlepších hráčů z individuálního rankingu. Mezi nimi jsou již zmínění Válečníci Filip Kroutil, který výkonem 76 bodů (jeho 22 trojek byl rekord soutěže) obsadil 2. příčku v konečném pořadí základní části, a šestý Ondřej Šiška, jenž zaznamenal 66 bodů, když jako jeden ze tří borců základní části trefil dvě střely z poloviny hřiště! Play-off se hraje se formou 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na jednu výhru, vítězové postupují do semifinále, odkud si to dva lepší namíří do finále a poražení se utkají o bronz.

Program čtvrtfinále: Luděk Jurečka (1 – OPA) vs. David Škranc (8 – PCE),Martin Nábělek (4 – OVA) vs. Josef Potoček (5 – PCE), Filip Kroutil (2 – DEC) vs. Štěpán Svoboda (7 – OVA), Jan Maděra (3 – UNL) vs. Ondřej Šiška (6 – DEC).

Více informací o play-off jednotlivců ZDE.

Zdroj: BK Děčín