Opava uhájila domácí palubovku

Válečníci předvedli na půdě druhého týmu soutěže dobrý výkon, dokázali zastavit největší hvězdu domácích a celkově Slezany trápili, ale na výhru to bohužel nestačilo.

Duel zahájila trojka Pomikálka, na kterou ale ihned stejnou mincí odpověděl Švandrlík. Po útočném doskoku Vukosavljeviče a jeho dvou šestkách naši opět vedli, ale domácí rychle skóre otočili a utekli na 14:8. Proti tomu se však postavil kapitán Šimon Ježek, jenž nejprve trefil trojku, poté přidal čtyři body v řadě a Válečníci opět vedli – 14:15. V závěru první čtvrtky však domácí Štěpánek čtyřmi body strhl vedení zpět na stranu Opavy – 20:17. Druhou čtvrtinu odstartovaly trestné hody Carlsona, Slezané sice opět odskočili, ale po trojce Pomikálka bylo vyrovnáno na 24:24 a vyrovnaná bitva pokračovala dál. Opavští hráči znovu  díky přesným trojkám získali výraznější vedení 37:29, jenže Děčínští zabojovali, nedovolili soupeři skórovat a přitáhli se na 37:35. Poločas pak skončil 45:39.

Druhou půli bodově zahájil Vukosavljevič, k němu se pak přidali Autrey a Pomikálek, který po třech minutách svojí třetí trojkou snížil na 50:48. Ještě v polovině této části to bylo stále velmi vyrovnané (56:52), bohužel pak se Děčínu přestalo střelecky dařit, do konce třetí desetiminutovky nezaznamenal ani bod a domácí nasadili k rozhodujícímu trháku 68:52. V úvodu poslední čtvrtky se rozdíl vyšplhal nejprve na 72:52, po dvou minutách vedli Slezané již 76:53, a po trestných hodech Gniadeka dokonce 82:58. V závěru se ale Válečníkům podařilo manko srazit pod dvacetibodovou hranici na konečných 87:70.

Děčín neodehrál špatný zápas, v trojkách a šestkách byl v úspěšnosti dokonce lepší, než domácí, ale zaostal v dvojkové střelbě, kde sice Opavu přestřílel, ta však byla úspěšnější. Slezané také vyhráli na doskoku, měli více asistencí, dali více bodů z druhých šancí a především měli produktivnější lavičku, která dala 46 bodů, zatímco naše jen 22.

Nejvíce děčínských bodů obstaral Pomikálek (13), druhým dvojciferným střelcem byl Vukosavljevič (12), který přidal výborných 9 asistencí. Zbytek týmu zůstal trochu za svými možnostmi.

Válečníkům se podařilo v dresu Opavy bodově zastavit Šiřinu a Gniadeka, ale nabídnutého prostoru využili ostatní a domácí tak měli hned čtyři dvojciferné střelce – Klečka 17, Bujnoch 13, Švandrlík 11, Jurečka 10. Slezané zkrátka potvrdili svoji pohodu a získali zasloužené vítězství, byť se nerodilo lehce.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Začali jsme velmi dobře a první polovinu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Ve třetí čtvrtině jsme ztratili koncentraci, kupili chyby v obraně i v útoku a domácí rozhodli.“
Petr Czudek, trenér BK Opava: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Vyhráli jsme všechny čtyři čtvrtiny a byli jsme i lepší na doskoku, s kterým míváme problémy. První polovina byla vyrovnaná. O výsledku rozhodl úsek na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kde jsme zaznamenali šňůru 16:0. Všichni naši hráči, kteří byli na palubovce, zaslouží pochvalu za bojovný výkon.“

Jakub Skalička, pivot BK ARMEX Děčín: „Rozhodly naše hloupé chyby v koncovce třetí čtvrtiny.“
Radim Klečka, rozehrávač BK Opava: „Jsme rádi, že proti tvrdé obraně Děčína jsme našli recept na vítězství. Bylo to bojovné utkání, jako vždy mezi Opavou a Děčínem.“

Opava: Šiřina, Švandrlík, Zbránek, Jurečka, Gniadek
Děčín: Autrey, Kroutil, Pomikálek, Carlson, Vukosavljevič

BK Opava – BK ARMEX Děčín 87:70
Body Opavy: Klečka 17 (1x 3), Bujnoch 13 (1), Švandrlík 11 (3), Jurečka 10 (1), Zbránek 9 (1), Šiřina 7 (6 doskoků, 9 asistencí), Bratčenkov 6 (1x 3), Štěpánek 6, Gnidek 4 (7 doskoků), Slavík 4, Bukovjan 0.
Body Děčína: Pomikálek 13 (3x 3), Vukosavljevič 12 (9 asistencí), Carlson 9 (1x 3), Ježek 9 (1x 3, 6 doskoků), Kroutil 8 (2x 3), Autrey 6, Feštr 5 (1), Žikla 4, Šiška 4, Bobek 0, Skalička 0.
Střelba za 2 body 21/32:15/34, za 3 body 8/29:8/22, TH 21/29:16/20. Doskoky 39:31 (útočné 12:8), asistence 23:19, ztráty 14:16, fauly 19:26.