Rubriky
Kultura Zprávy

Dva adventní víkendy jsou za námi, co nás ještě do Vánoc čeká?

Poslední dva adventní víkendy budou opravdu nabité!
Na Masarykově náměstí můžete v sobotu 14.12. vidět adventní kino pro děti i dospělé, vystoupení dětí z DDM nebo Anděly divadla Kvelb, v neděli 15.12. se pak představí Základní umělecká škola, Věra Klásková a spol., program doplní soutěž o nejlepší vánočku a na závěr zazní Zvonkohra.

Třetí adventní víkend se ale koná spousta akcí po celém městě. V sobotu se můžete těšit například na Vánoční bazar v divadle, nebo zámecké pohádkové odpoledne na děčínském zámku. V neděli vás čeká tradiční zámecký vánoční trh a třetí adventní koncert na zámku.

Ve čtvrtek 19.12. přiveze do Děčína kamion Andělské Vánoce.

Nudit se nebudete ani o posledním adventním víkendu. Na Masarykově náměstí v sobotu 21.prosince v rámci Vánoc s Rádiem Děčín zazpívají David Deyl, Jakub Šindelář a Martin Maxa, budou zde probíhat vánoční soutěže, Děčínský smíšený sbor přednese Rybovu mši vánoční.

Večer od půl deváté zažije Děčín Laser show.

Na zámku se v neděli 22.prosince uskuteční 4. adventní koncert. Stále platí, že si můžete v týdnu zajít na svaření víno nebo na vystoupení děčínských škol. Program najdete zde na webu v programu.

Betlémské světlo
Betlémské světlo také letos dorazí do Děčína. Od soboty 21. prosince, kdy světlo přivezou do Děčína na hlavní nádraží skauti vlakem č. 690, si budou moci lidé světýlko vyzvednout na v Křížové ulici před Vinotékou, a to v sobotu 21.12. od 13,30 do 21 hodin, pondělí 23.12. od 9 do 18 hodin a na Štědrý den od 9 do 14 hodin. Stánky jsou otevřené až do 27.12. Na Štědrý den si můžete světlo vyzvednout od 9 do 14 hodin. Vše k Betlémskému světlu najdete na www.betlemskesvetlo.cz.

Zpívající strom
Přijďte se podívat nebudete litovat. V Křížové ulici jsme pro vás nechali vyzdobit jeden strom. Když pod ním si pod ním zazpíváte, zahrajete na hudební nástroj, zatleskáte nebo si jen nahlas povídáte, k vám začne promlouvat barevnou řečí světýlek. Je to opravdu velká zábava a my budeme rádi, když nám natočíte krátké video, které přidáte do komentáře pod příspěvek na FB Děčín pro turisty. Poslední adventní víkend nejlepší videa oceníme drobným dárkem.