Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Opilec nebyl schopen chůze, skončil na záchytce
V podvečerních hodinách se na tísňovou linku městské policie obrátil občan s oznámením, které se týkalo opilého muže, jenž se válí na zemi u obchodního domu v Děčíně 4. Strážníci, kteří dorazili na místo, nalezli totálně opilého pětašedesátiletého muže, který spal, byl pomočený, pokálený a měl vedle sebe nedopitou láhev tvrdého alkoholu. Strážníci muže probrali, zjistili, že nemá žádné viditelné zranění, ovšem díky silné opilosti nebyl absolutně schopen chůze. Na místo byla přivolána záchranná služba, která převezla dotyčného za doprovodu strážníků do děčínské nemocnice. V nemocnici strážníci muže podrobili dechové zkoušce ke zjištění množství alkoholu v krvi, která ukázala hodnotu bezmála tři promile. Sloužící lékař muže prohlédl a rozhodl o jeho umístění na záchytné stanici, kam jej strážníci převezli. O celé události byl sepsán úřední záznam a protiprávní jednání dotyčného bude dále řešit příslušný správní orgán.

Muže čeká pokuta za porušení tržního řádu
V odpoledních hodinách se na strážníky obrátil občan z městské části Březiny se stížností na dva muže, kteří obchází byty a nabízejí služby. Hlídka, která po chvíli dorazila na místo, podezřelé nalezla a ztotožnila. Jednalo se o muže z Liberce a z Varnsdorfu. Muži strážníkům sdělili, že o právním předpisu města, který podobný prodej zakazuje, vědí, ale činí tak na příkaz nadřízeného, který je ochoten pokuty za ně platit. Strážníci celou věc zadokumentovali a předali k dořešení správnímu orgánu, který rozhodne o sankci, která v tomto případě může dosáhnout jednoho sta tisíc korun.

Během odvozu na vyšetření muž vystřízlivěl, pobytu na záchytce se tak vyhnul
Po spatření hlídky muž na strážníky ihned slovně zaútočil za použití velmi vulgárních výrazů. Strážníci jej několikrát vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání, přičemž dotyčný na zákonné výzvy nereagoval a svou agresivitu stupňoval, začal plivat na strážníky a na služební vozidlo se slovy: „Jsem nakaženej, chcípněte!“ Poté začal na hlídku fyzicky útočit. Strážníci použili donucovací prostředky, dotyčného strhli na zem a nasadili mu pouta. Jelikož dotyčnému nebylo možné v jeho protiprávním jednání zabránit jinak, strážníci se rozhodli, že ho převezou na záchytnou stanici v Teplicích, přičemž nejdříve na místo zavolali lékařskou službu, která musí osobu prohlédnout a konstatovat, že je schopná převozu.

Agresora strážníci během několika minut zadrželi
Zhruba v devět hodin večer se obrátili tři občané na strážníky sloužící v Děčíně Boleticích s tím, že byli napadeni. Dva muži a žena popsali útočníka a strážníkům i ukázali fotografii, kterou se jim podařilo pořídit. Podezřelého muže strážníci poznali. Po krátké chvíli strážníci útočníka nalezli, ztotožnili a zjistili, že se jedná o osmnáctiletého mladíka z Děčína, který se následně k napadení přiznal. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalším úkonům.

Zdroj: MP Děčín