Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Občané volali strážníky na otravné prodejce energií
Na tísňovou linku městské policie se obrátil občan s oznámením o podomním prodeji, který je v Děčíně zakázán Tržním řádem. Hlídka, která dorazila na místo, získala popis osoby, která se tohoto jednání měla dopouštět a po krátké chvíli tuto osobu nalezla. Jednalo se o pětadvacetiletou ženu z Mostu, která nabízela dodávky energií. Strážníci ženě vysvětlili, jakého protiprávního jednání se dopouští, o celé věci sepsali úřední záznam a záležitost postoupili k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Strážníci domlouvali nájemníkům problémových domů
S nájemníky domů na Máchově náměstí, kde v uplynulých dnech řešili strážníci řadu přestupků proti veřejnému pořádku, se sešli zástupci městské policie. V lokalitě strážníci řeší zejména stížnosti obyvatel na chování dětí, které se pohybují bez jakéhokoli dozoru uprostřed silnice a chovají se velmi hlučně až do pozdních hodin, problémem je také odkládání odpadů mimo sběrné nádoby.

Ředitel městské policie za účasti zástupkyně majitelky domů nájemníkům vysvětlil postup městské policie při zjištění přestupků a vyzval nájemníky k větší spolupráci, která by měla vést ke zklidnění soužití v lokalitě. „Pokud je kdokoli svědkem jakéhokoli protiprávního jednání, v tomto případě např. vynášení starého nábytku z bytů a odkládání na ulici nebo znečišťování veřejného prostranství, vše lze vyřešit zavoláním na linku 156. Včasné upozornění vždy zvyšuje šance na odhalení a potrestání pachatele,“ uvedl ředitel.

Místo do sběrného dvora vyhodili nábytek na ulici
Hlídka strážníků Městské policie Děčín v rámci pochůzkové činnosti v ranních hodinách v Děčíně 4 na Máchově náměstí zjistila odložený odpad mimo místo k tomu určená. Strážníci zjistili, že se jednalo o vyhozený nábytek z bytu po předcházejícím majiteli, který na místo vynosili současní nájemníci z nedalekého bytového domu. Na příkaz strážníků byl veškerý nepořádek okamžitě uklizen. Hlídka vše zadokumentovala a celou věc postoupila k dořešení správnímu orgánu.

Odpad muž odkládal mimo sběrné nádoby
Obsluha kamerového systému Městské policie Děčín v nočních hodinách v ulici Labská zaznamenala muže, který odkládal odpad mimo místa k tomu určená. Na místo okamžitě vyrazila hlídka, která zjistila, že se jedná o pytle s odpadem z lodi přistavené u nedalekého mola. Strážníci dotyčnému sdělili, jakého přestupku se dopustil a nechali ho všechen odpad z místa odklidit. Hlídka vše zadokumentovala a celou věc postoupila k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Mladík ukradl zboží za dva tisíce korun
Na linku 156 oznámil personál prodejny V Děčíně 4 zadržení osoby přistižené při krádeži zboží. Strážníci na místě zjistili, že dotyčná osoba odcizila zboží za téměř dva tisíce korun. Jelikož osoba přistižená při krádeži nebyla schopna prokázat svou totožnost, byla strážníky předvedena na policii ke zjištění totožnosti. Policisté zjistili, že se jednalo o sedmnáctiletého mladíka z Ústí nad Labem. Při lustraci se dále prokázalo, že dotyčný byl za majetkový delikt již trestán a nebylo tedy možné věc vyřešit jako přestupek na místě. Dotyčného si ponechali ve své péči policisté k dalším úkonům pro podezření ze spáchání trestného činu.

Zdroj: MP Děčín