Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Pacienta pomohla najít hlídka strážníků
Pracovnice chirurgické ambulance děčínské nemocnice se obrátila na strážníky se žádostí o pomoc při pátrání po pacientovi, který utekl z ambulance. Strážníkům sdělila totožnost a popis dotyčného a ti ho následně nalezli ležet na autobusové zastávce v Děčíně 1. Informace byla předána pracovníkům nemocnice, kteří na místo vyslali sanitní vůz a dotyčného převezli zpět do nemocnice.

Mladého dealera drog si převzala policie
Při kontrolní činnosti v okolí vlakového nádraží v Děčíně 4 spatřila hlídka strážníků muže, který jinému muži nabízel marihuanu. Strážníci zjistili totožnost dotyčného a nalezli u něj další množství sušiny a několik balíčků s bílým práškem. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalším úkonům.

Ztraceného muže převezla hlídka do místa bydliště
Při pochůzkové a kontrolní činnosti v Děčíně 4 si strážníci všimli staršího zmateného muže. Muž u sebe neměl žádné doklady, nevěděl, kde je a komunikace s ním byla problémová. Lustrací byla zjištěna totožnost. Jednalo se o dvaadevadesátiletého muže z obce Růžová. Vzhledem ke stavu dotyčného jej strážníci převezli do místa bydliště a předali dceři.

S ukradeným zbožím zloděj daleko nedošel
Na tísňovou linku městské policie se obrátil pracovník prodejny sídlící v nákupním centru v Děčíně 4 a oznámil, že jistý muž v prodejně odcizil zboží a nyní sedí před prodejnou. Strážníci muže podezřelého z krádeže na místě ztotožnili a odcizené zboží v hodnotě osm set korun zajistili. Jednalo se o třicetiletého muže z Děčína. Zboží bylo vráceno do prodejny a přestupek, po příslušné lustraci, strážníci s dotyčným vyřešili uložením blokové pokuty a následně ho z místa vykázali.

Kolemjdoucí vyděsil mladík s pistolí
Na mladíka, který na veřejnosti manipuloval se zbraní v ulici Studniční v děčínské čtvrti Boletice, upozornil městskou policii jeden z občanů. Na místo oznámení byla ihned vyslána hlídka strážníků. Ta během několika minut zadržela devatenáctiletého mladíka. Podle zjištění strážníků mladík manipuloval pouze s kuličkovou pistolí. Hlídka mladíka důrazně poučila o nevhodnosti jeho jednání na veřejnosti a o možných rizicích.

Zdroj: MP Děčín