Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muž střílel z okna z plynové pistole
Z plynové pistole střílel z okna svého bytu šestašedesátiletý muž z Děčína VI. Na jeho počínání upozornili sousedé s tím, že plyn z pistole se dostává i do jejich bytů, což je značně obtěžující. Strážníci kontaktovali nájemníka bytu, který oznamovatelé označili. Šestašedesátiletý nájemník se strážníkům ke střelbě z okna přiznal. Hlídka na místo přivolala Policii ČR, která záležitost převzala k dořešení.

Zákaz pití alkoholu na veřejnosti nerespektovali
Vyhlášku zakazující konzumaci alkoholu na veřejném prostranství nerespektovala dvojice mužů v děčínské čtvrti Podmokly. Všimla si jich hlídka strážníků při kontrole v ulici Ruská. Hlídka oba ztotožnila. Jednalo se o muže ve věku padesát pět a šedesát dva let. Strážníci oběma uložili za porušování vyhlášky města pokutu příkazem na místě.

Pohřešovaného muže předala hlídka policii
Při kontrolní činnosti v děčínské čtvrti Podmokly si hlídka strážníků všimla osoby, která odpovídala popisu muže pohřešovaného od začátku tohoto týdne. Hlídka muže zastavila a ztotožnila na ulici Podmokelská. Dozorčí služba poté na místo přivolala hlídku Policie ČR, která si pohřešovaného převzala.

Muž čichal toluen na dětském hřišti
Podezřelého muže, který se pohyboval po dětském hřišti v Děčíně 4, si včera odpoledne všimla hlídka městské policie. Muž seděl na lavičce a u sebe měl hadr, ke kterému čichal. Hlídka zjistila totožnost dotyčného. Jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Děčína. Podle zjištění strážníků muž čichal k toluenovému rozpouštědlu. Hlídka vše zadokumentovala, rozpouštědlo muži odebrala a předala záležitost k dořešení příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Děčín.

Opilec rozbíjel sklenice o zem
Do ulice Myslbekova zavolal v nočních hodinách jeden z občanů hlídku MP kvůli hlasitému projevu jednoho z opilců u místní restaurace. Oznamovatel uvedl, že dotyčný rozbil o zem několik skleněných půllitrů. Strážníci dotyčného zadrželi během několika minut. Jednalo se o pětadvacetiletého muže, který ihned začal strážníky slovně napadat. Až po opakované zákonné výzvě se muž zklidnil a prokázal svou totožnost. Hlídka přestupek zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Zdroj: MP Děčín