Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muž rozkopal vchodové dveře
Na hlídku strážníků se v pondělí v noci obrátil jeden z obyvatel domu v ulici K.H. Borovského v děčínské čtvrti Boletice. Uvedl, že jeho soused před pár minutami rozkopal vchodové dveře do jednoho z panelových domů. Strážníci na místě kontaktovali čtyřiadvacetiletého muže, který se ke zničení dveří přiznal. Jako vysvětlení uvedl, že má dlouhodobé spory s majitelem domu a takto se rozhodl se mu pomstít. Při kopání do dveří si muž poranil nohu, lékařské ošetření ale odmítl. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu hlídka na místo přivolala Policii ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Opilce odvezli strážníci na záchytku
Na značně opilého muže, který se potácel po silnici v Děčíně 5, upozornil městskou policii řidič autobusu. Hlídka strážníků na místě kontaktovala viditelně opilého čtyřiačtyřicetiletého muže, který měl na hlavě krvácející zranění, které si přivodil pádem na zem. Hlídka na místo zavolala záchranku, která muže ošetřila, převoz do nemocnice ovšem dotyčný odmítl. Jen o několik desítek minut později oznámila žena z Děčína 4, že nějaký opilec leží v parku v trávě. Jednalo se o stejného muže jako v předešlém případě. Vzhledem k výsledku dechové zkoušky, která ukázala téměř čtyři promile alkoholu, lékař rozhodl o převozu muže do protialkoholní záchytné stanice. Převoz zajistila hlídka městské policie.

Opilec slovně napadal kolemjdoucí
Konzumaci alkoholu nezvládl dvaatřicetiletý muž, který navštívil sobotní kulturní akci na Mariánské louce v Děčíně. Ve večerních hodinách začal slovně napadat ostatní účastníky a nehodlal se zklidnit ani po opakované výzvě strážníků. Nakonec se pokusil na jednoho ze strážníků fyzicky zaútočit. Strážníci museli použít donucovací prostředky a muži nasadili služební pouta. Hlídka zadrženého převezla k ověření totožnosti na obvodní oddělení Policie ČR. Přestupek bude dále řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Muž napomenul mladíky za hlasitou hudbu, ti ho napadli
Napadení muže třemi mladíky nahlásil včera ve večerních hodinách městské policii občan z děčínské čtvrti Boletice. Hlídka strážníků na místě kontaktovala osmapadesátiletého muže, který měl viditelné zranění na hlavě. Muž uvedl, že před domem, kde bydlí, posedávali tři mladíci, kteří si pouštěli velmi nahlas hudbu z přenosného reproduktoru. Když je opakovaně požádal, aby hudbu ztišili nebo se přemístili jinam, kde nebudou nikoho rušit, mladíci muže napadli a z místa poté utekli. Hlídka podle popisu zadržela trojici podezřelých v ulici Studniční. Jednalo se o mladíky ve věku šestnáct a sedmnáct let. K napadení muže se jeden ze zadržených přiznal. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která řešení události převzala.

Zdroj: MP Děčín