Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Za veřejné pohoršení dostal vysokou pokutu
Na opilého muže, který vulgárně napadal kolemjdoucí, upozornila městskou policii žena z Děčína 3. Oznamovatelka uvedla, že muž postává u mostu přes řeku Ploučnici poblíž obchodního centra, je svlečený do půl těla a sprostě nadává zejména kolemjdoucím dětem. Se strážníky muž odmítal spolupracovat a i přes zákonnou výzvu odmítal prokázat svou totožnost. Hlídka proto použila donucovací prostředky, muži nasadila pouta a předvedla jej ke zjištění totožnosti na obvodní oddělení Policie ČR. Po ověření totožnosti hlídka dotyčnému za přestupek proti veřejnému pořádku uložila pokutu.

Opilce odvezla hlídka na záchytku
K dopravní nehodě přivolal městskou policii muž z Děčína 2. Hlídka, která se na místo dostavila, zjistila, že řidič vozidla Peugeot naboural do dvou zaparkovaných vozidel. Řidič, osmatřicetiletý muž z Děčína, uvedl, že jel pro kamaráda a během jízdy mu selhaly brzdy. Dále uvedl, že před jízdou požil alkohol. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která šetření nehody převzala. Mezitím začal na hlídku slovně útočit spolujezdec, který se neustále snažil práci strážníků a policistů mařit. Na zákonnou výzvu muž nijak nereagoval. Hlídka proto použila donucovací prostředky a muži nasadila pouta. Vzhledem k jeho opilosti strážníci muže odvezli do nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu na záchytnou stanici.

Agresivní mladík skončil v poutech
O pomoc s agresivním synem požádal městskou policii muž z Děčína 6. Uvedl, že jeho syn, který v domě nemá trvalé bydliště, vnikl do domu a zabarikádoval se v jednom z pokojů. Dozorčí služba na místo okamžitě vyslala hlídku strážníků. Mladík se choval velmi agresivně a na hlídku neustále slovně útočil. Na zákonnou výzvu, aby svého jednání zanechal a z pokoje v klidu vyšel, reagoval dalšími agresivními výpady. Hlídka se svolením majitele domu vyrazila dveře do pokoje a mladíka za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovala a nasadila mu pouta. Záležitost si k dořešení převzala přivolaná hlídka Policie ČR.

Po hádce vyházel věci z okna
Svérázným způsobem se rozhodl vyřešit konflikt se svou přítelkyní osmapadesátiletý muž z Děčína. Po hádce vzal její oblečení a vše vyházel z okna bytu na chodník. Nepořádku si všimla hlídka strážníků, která lokalitu právě kontrolovala. Ta přestupkové jednání zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Zraněnému poskytli první pomoc
Na tísňovou linku městské policie se v sobotu večer obrátil muž, který jel s přáteli po cyklostezce v děčínské čtvrti Nebočady. Jeden z cyklistů si po pádu na zem způsobil krvácející zranění na noze. Strážníci muži poskytli první pomoc. Zraněného si poté převzala posádka záchranné služby, která ho odvezla do nemocnice na ošetření.

Zdroj: MP Děčín