Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muže odvezla sanitka na psychiatrii
Na pohyb podezřelého muže, který hlasitě křičí a mluví nesmyslně, upozornil městskou policii jeden z obyvatel Děčína 4. Hlídka na místě kontaktovala strážníkům dobře známého šestatřicetiletého bezdomovce. Podle jeho chování bylo patrné, že dotyčný trpí nějakým psychickým onemocněním, hlídka proto muže odvezla na psychiatrii v Děčíně, kde lékař rozhodl o okamžitém odvozu do psychiatrické léčebny. Bezpečnost během převozu zajišťoval jeden ze strážníků.

Mladík měl u sebe zásobu marihuany
Skupinku mladíků, kteří se vzájemně napadali, nahlásila včera odpoledne městské policii žena z Děčína 1. Oznamovatelka uvedla, že mladíci se pohybují v ulici Anenská. Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků, která čtveřici mladíků kontaktovala. Jeden z napadených uvedl, že šel s kamarádem a na ně zaútočil jiný mladík pepřovým sprejem. Hlídka všechny ztotožnila. U útočníka strážníci kromě pepřového spreje zjistili i plynovou poistoli a teleskopický obušek. Mladík měl navíc v batohu několik plastových pytlíčků, jejichž obsahem byla podle jeho vyjádření marihuana. Mladík dále strážníkům ukázal pořenosnou váhu a další balení s jinou návykovou látkou. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu strážníci na místo přivolali Policii ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Zadrženého předali strážníci policii
Na tísňovou linku městské policie se včera v odpoledních hodinách obrátila čtrnáctiletá dívka, která uvedla, že v lesoparku v Děčíně 2 ji a její kamarádky pozoroval nějaký muž, který se před nimi obnažoval. Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků. Hlídka v horní části parku u zastávky MHD zadržela podezřelého, který odpovídal popisu. Jednalo se o devětačtyřicetiletého muže z Benešova nad Ploučnicí. Oznamovatelka následně potvrdila, že kde o stejného muže, kterého viděla v parku. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Zvíře uvízlo v otevřeném kanálu
Na mládě divokého prasete, které spadlo do otevřeného nezabezpečeného kanálu upozornila hlídku městské policie žena z Děčína 6. Strážníkům se podařilo zvíře během několika minut vytáhnout a vypustit zpět do lesa. O události informovala městská policie příslušný odbor magistrátu města, aby nechal prostor zabezpečit.

Agresivní opilec skončil v poutech
Do fyzického konfliktu přerostl sousedský spor v domě v ulici Podmokelská v Děčíně 4. Na konflikt upozornil jeden z nájemníků domu. Hlídka strážníků na místě zklidnila situaci a muže, který konflikt vyvolal, vyvedla z domu. Venku se ale dotyčný nezklidnil, začal mlátit do zdi domu a blízké lampy veřejného osvětlení a pak se hodlal pustit i do jednoho ze strážníků. Ten muže velmi rychle zpacifikoval a protože dotyčný kladl velmi aktivní odpor, nasadil mu pouta. Zadrženého strážníci předali hlídce Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Zdroj: MP Děčín