Rubriky
Sport Zprávy

Slavata triatlon tour 2019 – duatlon pro děti v Děčíně

V úterý 21.května se konal, v Děčíně na Mariánské louce, závod v duatlonu pro děti Slavata Triatlon Tour, který uspořádal Nadační fond Tomáše Slavaty a triatlonový oddíl Triade Děčín a byl jedním z akcí celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo přes 170 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do 7 kategorií. Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli dětem, které nemají vlastní kolo, ho zdarma zapůjčit.

Závod měl příjemnou atmosféru, ke které přispělo ideální počasí a děti závodily ze všech svých sil. Poté co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každého z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů. Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi podobně naladěnými lidmi.

Závodníci Triade Děčín Iva Parlesáková a Marek Peterka vybojovali první místa ve svých kategoriích.

Po závodech byli vylosováni 2 účastníci, kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky.

Zároveň Triade věnuje po všech akcích znova finanční částku na handicapované sportovce, celkem za své trvání to je již více jak 320 000,-Kč – Děkujeme rodičům za podporu při zaplacení dobrovolného startovného.

Jednalo se o druhou letošní akci pořádanou Triade Děčín a budou následovat další jako Mikulášovický triatlon, Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září znova duatlon pro mláděž. Triade Děčín Vás srdečně zve.

Děkujeme partnerům Triade Děčín, městu Děčín, společnosti ČEZ a dalším za podporu.

Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali organizovat a to především Tomáši Slavatovi zakladateli celého seriálu, členům oddílu Triade  za velkou sportovní tak organizační úroveň a také rodičům, kteří přivedli své děti na sportovní akci.

Info, foto a výsledky na http://www.decinsportfest.cz

Triade Děčín