Opava ukázala svoji sílu a snížila na 2:1

Opavští basketbalisté chtěli v úvodních dvou zápasech čtvrtfinále alespoň jednou vyhrát na palubovce Děčína, což se jim však nepodařilo. Další cíl tedy byl vyhrát první duel doma, a to se jim naopak podařilo bezezbytku.

Děčínští stále bez pivota Pavla Grunta začali sice trojkou Ježka, ale to bylo střelecky na dlouhou dobu vše a domácí otočili na 11:3. Pětiminutový bodový půst ukončily dva body Šišky, ale Opava se už dostala do tempa, chodila si pro fauly, střílela trojky a brzy vedla 26:12. Válečníci Krakovič s Carlsonem pak sice snížili, jenže stav 27:16 po prvních deseti minutách nevěstil nic dobrého. Druhou čtvrtku začala trojka domácího Švandrlíka, vzápětí předvedl stejnou trefu i Jurečka a poté přidali čtyři body Švandrlík a Bujnoch. Naopak naši se střelecky trápili a první body dal po čtyřech minutách Carlson – 37:18. Opava si znovu chodila pro fauly, doskakovala si pod děčínským košem a držela si pohodlný náskok, který byl v poločase 47:29.

Po přestávce se sice Válečníkům začalo více dařit střelecky, ale na každou jejich trefu Opavští odpověděli velmi důrazně, dařila se jim střelba za tři body, a tak v polovině této periody to bylo po trojce Jurečky již 60:36. V závěru třetí čtvrtky zaznamenal hrdina Děčína v prvních dvou zápase, Autrey, své jediné tři body v utkání, Žikla přidal trojku a stav byl 69:47. Tím se výhra Děčína posunula do říše fantazie, navíc Švandrlík trojkou a Gniadek košem hned na úvod poslední čtvrtky zvedli náskok domácích na 74:47. Po třech odehraných minutách vedla Opava již 83:49 a bylo hotovo. Válečníci sice v závěru zabojovali a snížili na 89:68, ovšem to Opavu již netrápilo a radovala se z prvního bodu v této sérii.

Domácí zasypali Děčín 69 střelami, z nichž 35 bylo za tři body a 12 pokusů z této porce propadlo obroučkou. Válečníci trefili jen 6 trojek, navíc zahodili 10 šestek, a tak jim nepomohla ani solidní úspěšnost za dva body. Opava ale především dominovala na doskoku, kde celkem získala 45 míčů, v útoku pak neuvěřitelných 21! Z toho plynulo 18 bodů z druhých šancí. Slezané měli také produktivnější lavičku, měli více asistencí a dali 28 bodů po děčínských ztrátách.

Bodovými lídry domácích byli pivoti Gniadek (18) a Bujnoch (16), dobře zahráli i Švandrlík a Zbránek. Kouřil dal sice „jen“ 7 bodů, ale měl 8 asistencí, Šiřina nedal ani bod, ovšem měl 6 asistencí.

V dresu Děčína byl jediný dvojciferný střelec, a to Carlson, který pak ještě zapsal 10 doskoků a získal double-double. Bohužel, dalším se nedařilo, Šiška dal jen 6 a Autrey dokonce pouhé 3 body.

Nic se ale neděje, zítra se hraje zápas číslo 4 a Válečníci musí ukázat svoji bojovnost, houževnatost a zkusit urvat třetí bod v sérii.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „My jsme se dnes utkání pouze zúčastnili a nenabídli jsme basketbal. Domácí byli ve všech směrech lepším týmem a my se musíme do zítřka vzpamatovat.“
Petr Czudek, trenér BK Opava: „Po dvou prohrách v Děčíně jsme si řekli, že musíme dát do hry ještě víc energie, a to se podařilo. Základní sestava našeho týmu soupeře zatlačila a rychle získala uklidňující náskok. Ve čtvrté čtvrtině se utkání již jen dohrávalo, když na obou stranách si zahráli všichni hráči z laviček. V play-off je jedno, jestli vyhrajete o bod nebo o dvacet, stále je to jen jedna výhra a zítra jdeme do utkání za stavu 1:2. Stínem utkání je obnovené zranění kolene Mirka Kvapila.“

Filip Kroutil, křídlo BK ARMEX Děčín: „Nedali jsme do utkání potřebnou energii a agresivitu, která nám pomohla k domácím vítězstvím. Opava byla dnes prostě lepší.“
Filip Zbránek, křídlo BK Opava: „Dali jsme do utkání víc energie, než soupeř. Zápas rozhodlo zejména útočné doskakování našeho týmu. Stále ještě ale v sérii prohráváme 1:2 a zítra je další utkání.“

BK Opava – BK ARMEX Děčín 89:68
Body Opavy: Gniadek 18  (1x 3, 7 doskoků), Zbránek 17 (2x 3, 6 získaných faulů), Bujnoch 16 (3x 3), Švandrlík 13 (2), Klečka 10 (2), Kouřil 7 (8 asistencí), Jurečka 6 (2x 3), Kvapil 2, Slavík 0, Dragoun 0, Šiřina 0 (6 asistencí), Bukovjan 0.
Body Děčína: Carlson 13 (1x 3, 10 doskoků, 5 získaných faulů), Feštr 8 (1x 3), Krakovič 8, Ježek 8 (2), Kroutil 7 (1), Šiška 6, Landa 6, Žikla 5 (1), Pomikálek 4, Autrey 3, Skalička 0.
Střelba za 2 body 17/34:21/38, za 3 body 12/35:6/18, TH 19/24:8/18. Doskoky 45:30 (útočné 21:8), asistence 24:12, ztráty 12:18, fauly 24:22.