Rubriky
Dětem Kultura Zprávy

Děčínská zoo se promění ve strašidelnou! Přijďte se bát do zoo

Jste mistři ve dlabání halloweenských dýní a rádi se bojíte? Pak rozhodně nesmíte 3. listopadu 2018 chybět v děčínské zoo. Ta se totiž opět po roce promění ve strašidelnou a nabídne návštěvníkům velmi zajímavý program. Halloweenské odpoledne začne v 15.00 hodin dlabáním dýní. Kdo se bude chtít zapojit do soutěže o NEj dýni, bude ji muset zvládnout vyřezat do 16.45 hodin, o čtvrt hodiny později se pak bude konat losování vítězů.

K halloweenskému tvoření bude hrát hudební skupina U-Style. Oblíbenou částí akce je strašidelná stezka, kterou zoo otevře v 16.00 hodin. Námětem pro jednotlivá stanoviště stezky je pro letošní rok oblíbený film o čarodějnickém učni Harry Potterovi. „Děti se mohou těšit například na přijetí do školy čar a kouzel v Bradavicích, nákup kouzelnické hůlky, výuku kouzlení, famfrpálový zápas nebo setkání s Brumbálem,“ prozradila část programu mluvčí děčínské zoo Alena Houšková. Posledního soutěžícího pustí zoo na start v 17.30 a upozorňuje, že odměny budou připraveny pouze pro prvních 350 dětí. Závěr akce bude již tradičně patřit lampionovému průvodu, který vyjde v 18.00 hodin od orientačního plánu.

Upozornění: Zoo má k dispozici pouze omezený počet dýní, doporučuje proto, aby si lidé donesli pro jistotu vlastní. Stejně tak i nástroje vhodné k dlabání a vyřezávání. V areálu zoo bude zajištěn prodej lampionů a drobných svítících halloweenských rekvizit. Vzhledem k vysoké návštěvnosti této akce a omezené kapacitě parkoviště doporučuje zoo buď přijít pěšky, nebo zaparkovat v centru města. Občerstvení Bamburger bude v provozu.

V listopadu přechází Zoo Děčín do režimu zimní sezóny, tudíž zlevňuje i vstupné. Děti si tak budou moci Strašidelnou zoo užít za pouhých 40 korun, dospěláci za sedmdesát.

Harmonogram akce:

15.00 – 16.45 h dlabání dýní

17.00 h vyhlášení NEJ dýně

16.00 – 17.30 h strašidelná stezka s úkoly

18.00 h lampionový průvod – vychází od orientačního plánu zoo

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.