Bundesligový soupeř rozhodl hned v úvodu

V předposledním přípravném duelu vyzvali basketbalisté Děčína soupeře z nejvyšší německé soutěže, jenž potvrdil roli favorita a hned v první čtvrtce si vybudoval rozhodující náskok.

Kvalitní a cizinci nabitý celek Weissenfelsu (v základní sestavě byli čtyři Američané a jeden Němec) nastoupil do střetnutí velmi razantně, ukazoval Válečníkům tu nejvyšší úroveň své vyzrálé hry, střílel s velikou jistotou a rychle se ujal dvojciferného vedení. Naši naopak působili zakřiknutě, bojácně a soupeř jejich každou chybu nekompromisně trestal – 14:32. Ve druhé čtvrtce se už obraz hry trochu vyrovnal, ale Děčín opět inkasoval hodně bodů, protože soupeř chytře využíval podkošové převahy, kde domácím stále chybí uzdravující se kapitán Krakovič. Přesto, že byla tato čtvrtina již vyrovnaná, rozdíl v poločase byl stále takřka dvacetibodový – 38:57.

Po přestávce se však Válečníci oklepali, zlepšili obranu a začali soupeře trápit a nutit k chybám. Ty však bohužel nedokázali potrestat, a tak sice třetí desetiminutovku vyhráli, ale jen o čtyři body a skóre bylo 52:67. V závěrečném dějství se domácí snažili ještě duel zdramatizovat, bojovali a nechtěli to zabalit, ovšem zkušený soupeř si takticky průběh pohlídal a vyhrál 64:85.

„Úvod zápasu byl ledovou sprchou, v poločase jsme si však důrazně řekli, co chceme hrát a jak to budeme hrát. A ono to začalo fungovat, soupeři navíc začala vadit naše zarputilost v obraně a nechuť se vzdát. Škoda jen, že v těchto chvílích nás zradilo zakončení brejků a nevyužili jsme ani přečíslení obrany soupeře. Mohli jsme třetí čtvrtku vyhrát daleko výrazněji,“ povzdechl si trenér BK ARMEX Děčín, Pavel Budínský, který ale našel i pozitiva: „Oceňuji, že to hráči nezabalili a bojovali. Celkově to byl skvělý zápas do přípravy a soupeř nám ukázal svoji kvalitu i kvalitu bundesligy.“

Děčín: Šiška, Kroutil, Autrey, Carlson, Grunt
Weissenfels: Releford, Moore, Brembly, Brase, Farr

BK ARMEX Děčín – MBC Weissenfels 64:85
Body Děčína: Autrey 13 (8 doskoků), Pomikálek 11 (2x 3), Kroutil 11 (2), Feštr 9 (1), Ježek 4, Šiška 4 (5 asistencí), Landa 4, Žikla 4, Grunt 2, Carlson 2.
Body Weissenfels: Farr 19 (9 doskoků), Peter-McNeily 15 (3x 3, Moore 14 (1×3, 4 asistence), Kerusch 12, Brase 10 (2x 3, 6 doskoků), Brembly 6,Stankevičiuš 3 (1x 3), Viglianisi 2, Releford 2, Turudič 2, Zylka 0.

Střelba za 2 body 15/38:25/38, za 3 body 5/21:7/23, TH 19/23:14/15. Doskoky 33:37 (útočné 15:11), asistence 10:11, ztráty 17:15, fauly 15:23.

Čtvrtiny: 14:32, 24:25, 14:10, 12:18