Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Zloději skončili s pouty na rukou
Dvojici mužů podezřelých z krádeže se včera podařilo zadržet děčínským strážníkům. Podezřelí ukradli elektronický terminál v areálu děčínského hlavního nádraží. Muže se podařilo zadržet díky všímavosti jednoho z občanů, který stihl podezřelé vyfotografovat.

K události došlo včera po osmé hodině večer. Na hlídku strážníků, která se pohybovala před hlavním nádražím, se obrátil jeden z občanů s tím, že viděl podezřelou dvojici, která přelézala plot do areálu nádraží, kde si něco odložila. „Muž na místě zjistil, že jde patrně o odcizený elektronický terminál a ihned se obrátil na strážníky. Podezřelé dokonce stihl vyfotografovat. Podezření z krádeže vzápětí potvrdila jedna ze zaměstnankyň nádraží, která hlídku kontaktovala. Žena uvedla, že zloději se museli dostat přes střechu nádraží do šaten a tam ukradli služební telefon a terminál,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Dozorčí služba městské policie na místo vyslala motorizovanou hlídku, která začala prohledávat okolí. Z fotografie strážníci poznali, že by mohlo jít o dvojici známých problémových opilců. „Podezřelou dvojici hlídka zadržela během několika desítek minut během pátrání v Podmoklech. Hlídka oba omezila na osobní svobodě a nasadila mužům pouta,“ dodal Horák.

Zadržené strážníci převezli na obvodní oddělení Policie ČR, která řešení záležitosti převzala.

Muž poničil kontejner
Podezřelé osoby, která se přehrabovala v kontejneru na textil, si všimla obsluha kamerového systému děčínské městské policie. Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka. Muže strážníci zastihli v ulici Teplická v Děčíně 4. Kromě nepořádku, který kolem sebe způsobil, navíc kontejner poškodil a způsobil tak nemalou škodu. Dozorčí služba na místo přivolala hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Muž vyhazoval odpadky z okna
Udělat několik kroků navíc k odpadkovému koši bylo zatěžko pětatřicetiletému muži z děčínské čtvrti Boletice. Místo toho, aby plastovou lahev od piva vyhodil do koše, ji vyhodil z okna panelového domu. Toho si všimla hlídka strážníků, která šla právě kolem. Hlídka muže zkontaktovala a za přestupek spočívající ve znečištění veřejného prostranství mu udělila pokutu. Nepořádek po sobě muž pod dohledem strážníků uklidil.

Podezřelého zadrželi během několika minut
Muže podezřelého z krádeže se podařilo zadržet děčínským strážníkům v neděli krátce po půlnoci. O pomoc strážníky požádal jeden z návštěvníků hudebního klubu v Děčíně 1. Uvedl, že mu nějaký muž odcizil peněženku s hotovostí. Podle popisu hlídka nedaleko zadržela podezřelého pětadvacetiletého muže ze Slovenska. Hlídka zadrženého převezla na obvodní oddělení Policie ČR, která si událost převzala k dalším úkonům.

Zdroj: MP Děčín