BK ARMEX Děčín – DEKSTONE Tuři Svitavy 72:50

Trenéři po utkání
Lubomír Růžička, DEKSTONE Tuři Svitavy:
 „Gratuluji Válečníkům, byli dnes lepším týmem. U nás byl jednoznačný problém, a to útočná fáze, ve které jsme se, přestože máme mnoho dobrých trojkařů, nebyli schopni prosadit zpoza oblouku. To bylo samozřejmě také způsobeno dobrou energií Děčína. V posledních zápasech je vidět, že nám chybí průniková hra ke koši, hrajeme to hodně z místa. Navíc házet tři trestné hody je prostě málo a dokládá to, že jsme nebyli agresivní směrem ke koši. Padesát bodů naznačuje, že jsme ztratili sportovní formu, a je na nás, hlavně na trenérech, abychom dali mužstvo do kupy. Abychom si začali věřit a byli agresivní.“
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: „Chci poděkovat svým hráčů za předvedený výkon, i za výhru. Svitavy mají v našich očích respekt, protože nás letos již dvakrát porazily. Všichni ví, co znamená Garret Kerr pro Svitavy a při jeho absenci to možná malinko změní charakter hry a možní i sebevědomí týmu. To ale nemohu posoudit. Dnes rozhodla naše energie, úsilí a celkové pojetí, se kterým jsme hráli čtyřicet minut. Od Svitav jsme dostali jen padesát bodů, protože jsme byli o několik málo stupňů lepším týmem. Mohla za to naše konzistentnost ve všech čtvrtinách, kdy jsme se pohybovali okolo sedmnácti, osmnácti bodů, zatímco Svitavy v první čtvrtině dali osmnáct, ve druhé deset, a ve třetí šest bodů. Jim šel útok dolů, nám narůstalo sebevědomí a jakmile se rozdíl dostal na dvacet bodů, bylo jasné, že utkání už neztratíme. Máme skvělá statistická čísla a jsme moc rádi, že jsme znovu uhájili domácí palubovku.“

Hráči po utkání
Jiří Jelínek, DEKSTONE tuři Svitavy:
 „Ubránit Děčína na sedmdesáti dvou bodech není špatné, ale náš útok byl v některých místech až tragický. Čím se rozdíl ve skóre zvětšoval, tím jsme se víc utápěli, přestali jsme pohybovat balónem a hráli jeden na jednoho do postavené obrany. Nebyli jsme trpěliví.“
Jakub Houška, BK ARMEX Děčín: „Dnes bych vypíchl naší obranu, která byla hodně důležitá. Měli jsme v hlavách náš špatný výkon ze Svitav a proto jsme jezdili v obraně, měli obranné doskoky, získali nějaké míče, a z toho jsme valili dopředu a dávali koše. Naše sebedůvěra stoupala a diváci nám také pomohli. Jsem opravdu rád za to, jak jsme bránili a ubránit jakéhokoliv soupeře na padesáti bodech je super. Jsem také rád, že naše výkony v nadstavbě mají lehce stoupající tendenci.“

Body Děčína: Šiška 15 (3x 3, 5 doskoků), Pomikálek 14 (2x 3), Jakub Houška 13 (1x 3, 5 doskoků), Bažant 9 (1x 3), Grunt 7 (7 doskoků), P. Houška 6, Feštr 4, Kroutil 2, Halada 2, Krakovič 0, Ježek 0.
Body Svitav: Roseboro 10 (7 doskoků), Smithson 8, Stria 7 (1x 3), Marko 5 (1), Puršl 5, Petway 4, Kovář 3 (1), Kotásek 2, Teplý 2, Jelínek 2, Slezák 2.
Střelba za 2 body 19/35:19/44, za 3 body 7/24:3/16, TH 13/18:3/3. Doskoky 37:34 (útočné 10:10), asistence 10:5, ztráty 5:13, fauly 13:19.

Nejlepší hráč: Jakub Houška