Rubriky
Zprávy

Muž vulgárně nadával hlídce, pak hrozil, že strážníky připraví o práci

Přílišná konzumace alkoholu a těžko zvladatelná agresivita vedla k zákroku proti jednapadesátiletému muži z Děčína. Strážníci jej zadrželi v jednom z děčínských barů při řešení rutinního oznámení o rušení nočního klidu.

K události došlo v noci z pátku na sobotu. Hlídka městské policie byla operační službou vyslána do baru v Děčíně 2. Před podnikem čekala na strážníky žena, která uvedla, že v provozovně se nachází muž, který každému vyhrožuje. Stejnou pozornost věnoval dotyčný i strážníkům, jakmile vstoupili do provozovny. Muž je uvítal slovy: „Na co si tady hrajete vy buzeranti, koukejte hned vypadnout, nebo na vás vytáhnu nůž a podřežu vás. Stejně jste vy čůráci přijeli jenom bránit taxikáře, kterého taky podřežu.“ Hlídka muže vyzvala zákonnou výzvou, aby zanechal urážení a předložil doklad totožnosti, na což dotyčný reagoval slovy: „Vy čůráci, koukejte vypadnout, nebo si vás podám, jste naprosto k hovnu a takové buzeranty já poslouchat nebudu.“ Hlídka muže opět vyzvala zákonnou výzvou k předložení průkazu totožnosti a poučila jej, že jestli tak neučiní, bude předveden na Policii ČR. Vzhledem k tomu, že agresivita muže se stupňovala, přistoupila hlídka k předvedení na PČR, čemuž se muž velmi aktivně bránil. Strážníci mu proto museli nasadit pouta.

Po ověření totožnosti na PČR se muž mírně zklidnil a souhlasil i s uložením pokuty. Hlídce uvedl, že důvodem jeho jednání byla neshoda s jedním z taxikářů. Při odchodu ze služebny PČR ovšem strážníkům oznámil, že na ně podá trestní oznámení a zajistí, aby přišli o práci. „Jde o typický příklad poslední doby. Agresivita lidí se zvyšuje a jsou schopni reagovat naprosto neadekvátně v situacích, které jdou vyřešit za normálních okolností naprosto v klidu. Svou roli samozřejmě sehrává konzumace alkoholu nebo jiných látek,“ doplnil ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Mgr. Tomáš Pavlík, MBA
Městská policie Děčín