Rubriky
Kultura Turisti Zprávy

Krampus v Benešově nad Ploučnicí

Benešov nad Ploučnicí – V Benešově nad Ploučnicí se v prosinci bude dít něco neskutečného. Bude to totiž poprvé, co se obyvatelé města i širokého okolí mohou těšit na unikátní a proslulou Krampus show.

„Po několika měsících snažení a zařizování můžeme konečně s radostí sdělit, že již tento rok nás čeká jedna z největších akcí, kterou naše město kdy zažilo,“ sdělila spoluorganizátorka akce ředitelka CDM Andrea Kulíková.

Unikátní show se uskuteční pod záštitou akce Mikulášská nadílka s Krampusáky již 7. prosince od 17.00 hodin v Benešově nad Ploučnicí. Program bude velmi bohatý a každý návštěvník si přijde na své. Těšit se můžete na speciální mikulášskou nadílku s programem od CDM Benešov nad Ploučnicí či na hudební vystoupení skupiny U-style.

Ani státní zámek z této akce není vyjmut. „ Návštěvníci mou v tento den zavítat i na zámecké vánoční trhy, které se uskuteční na nádvoří Horního zámku od 15.00 hodin nebo navštívit přímo zámecké interiéry, které budou příznivcům přístupné během speciální vánoční prohlídky, a to hned ve dvou časech: od 16.00 a od 18.00 hodin. Časy prohlídek jsou koncipovány tak, aby nijak nenarušily Krampus show začínající od 17.00 hodin,“ prozradil kastelán benešovských zámků Zdeněk Henig.

„Součástí Mikulášské nadílky jsou i baličky pro děti, které zakoupíte pouze v předprodeji v CDM, Benešov nad Ploučnicí, Opletalova 673. Slíbit můžeme i otevření zámeckých sklepů na Dolním zámku, které byly několik let veřejnosti nepřístupné. Zde se nám však usídlí hodní čertíci s Mikulášem, takže ani malé děti se akce nemusí bát“ upřesnili organizátoři akce.

Zváni na tuto akci jsou všichni, bát se rozhodně není čeho. I pro ty více bojácné se najde nebojácný program.

Pořadatelem Mikulášské nadílky s Krampusáky je Centrum dětí a mládeže Benešov nad Ploučnicí, p.o., spolek Rodinné centrum Medvídek a státní zámek Benešov nad Ploučnicí.

Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz