Rubriky
Zprávy

Nové kamery sledují sídliště Březiny

O další čtyři kamery se rozrostl kamerový systém děčínské městské policie. Nové kamerové body jsou instalovány na sídlišti Březiny a nyní jsou v testovacím provozu.

„Březiny byly poslední velkou městskou částí, kde nám pokrytí kamerovým systémem chybělo. Dlouho plánované rozšíření kamerového systému se podařilo v rámci revitalizace sídliště,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Nové kamery jsou umístěny v okolí základní školy, v ulici Kosmonautů, v centrální části sídliště a nedaleko konečné zastávky autobusů.

„Vycházíme tak vstříc žádostem obyvatel, kteří vnímají kamerový systém jako jeden z nejúčinnějších nástrojů prevence kriminality a další rozšiřování kamerového systému podporují,“ doplnila primátorka Děčína Marie Blažková.

Městský kamerový systém v současné době sestává z 39 kamerových bodů. Záznamy se uchovávají po dobu dvou týdnů, poté jsou automaticky přemazávány. Městská policie systém průběžně modernizuje, aby odpovídal aktuálním nárokům na efektivní dohled nad bezpečností. „Na příští rok plánujeme rekonstrukci dvou kamerových bodů, které jsou již značně poruchové a opravy se začínají silně prodražovat,“ dodal ředitel.

Tomáš Pavlík
MP Děčín