Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

S čokoládou pod bundou
RUMBURK – Do místní prodejny s potravinami v Pražské ulici zavítal osmnáctého února letošního roku zákazník, jenž si během svého nákupu ukryl pod bundu čtyři čokolády. Pokladnami prošel jako by nic, a tak vzápětí skončil pro neuhrazenou částku 320,- Kč v rukou pracovníka ostrahy. Rumburští policisté jeho přešlap zpracovali ve zkráceném přípravném řízení s ohledem na přečin krádeže. V současné chvíli může přijít až o tři roky svobody.

Auto bez světel
DĚČÍN – Nepříjemnosti v podobě odrbaného auta čelí majitel osobního automobilu v Jiříkově na Rumbursku. Z odstaveného auta zn. VW Touareg zmizely během noci z pondělí na úterý 21. února letošního roku přední adaptivní světlomety v hodnotě čtyřiceti tisíc českých korun. Zaskočený majitel se obrátil na policisty z nejbližšího policejního oddělení, kteří nedávnou událost prověřují s ohledem na přečin krádeže.

I přes zákaz
VARNSDORF – Při silniční kontrole ve Varnsdorfu se jednadvacátého února letošního roku potkala dvojice policistů s řidičem osobního automobilu zn. Škoda Felicie. Muž sedící za volantem byl čtvrt hodiny po desáté hodině ráno vyzván k předložení dokladů opravňujících jej k jízdě dopravním prostředkem. Vzápětí vyšlo najevo, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do prosince 2017. Incident měl dohru na varnsdorfském obvodním oddělení, kde si čtyřiatřicetiletý řidič vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

K nenalezení
DĚČÍN – Se škodou ve výši třech tisíc českých korun se potýká od šestnáctého února letošního roku majitel rodinného domu v Boleticích nad Labem. Z garáže u domu zmizel plastový barel s motorovým olejem a rybářský prut. Několik drobností zmizelo i z dostaveného auta na pozemku. Policisté z Děčína ohlášené ztráty prověřovali i s ohledem na možné přečiny krádeže a porušování domovní svobody. V závěru šetření sdělili podezření ze spáchání zmiňovaných přečinů pětatřicetiletému muži, který v současné chvíli čelí zkrácenému přípravnému řízení.

Uhynulá zvířata

ČESKÁ KAMENICE – Policisté z místního oddělení policie čelí od dvacátého února letošního roku oznámení, které poukazuje na možné překročení zákona směrem k přečinu poškození cizí věci. Českokamenický chovatel ovcí před pár dny nalezl na pastvinách v katastru obce Česká Kamenice pět uhynulých ovcí. Z ohledání místa činu vyplynulo, že zvířata uhynula cizí rukou. Ztráty se pohybují na hranici deseti tisíc českých korun.

Šel po penězích
VARNSDORF – Začátkem letošního února začali policisté z Varnsdorfu prověřovat okolnosti incidentu ve zdejším podniku v Kmochově ulici. V průběhu ohledání místa činu vyšlo najevo, že z výherního automatu zmizela finanční hotovost ve výši sedmi a půl tisíce českých korun. Nevítaný zásah do výherního automatu provozovateli přivodil další škodu ve výši jednoho tisíce českých korun. Pod drobnohledem varnsdorfských policistů se ocitl osmatřicetiletý muž, který si v úterý jednadvacátého února letošního roku vyslechl ústy policejního inspektora podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Děčín 23. února 2017
nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín