Rubriky
Zprávy

Autobusy 8. března v Ústeckém kraji zřejmě opravdu nepojedou. Řidiči trvají na stávce

Stávka řidičů autobusů v Ústeckém kraji 8. března platí. Českému rozhlasu to řekl Jiří Kuchynka, který zastupuje řidiče společnosti Busline. Odboráři z Ústeckého kraje zvažovali i možnost, že by se připojili až k celorepublikové stávce. Nakonec se ale podle Kuchynky rozhodli pro vlastní zastavení dopravy.

Republikový odborový svaz dopravy chce do 15. března jednat s vládou a kraji a případně potom vyhlásit celorepublikovou stávku. Podle Jiřího Kuchynky se ale do 15. března nestihne nic dojednat. Proto podle něj stávka 8. března v Ústeckém kraji platí.

Šéf odborů teplické Arrivy Josef Linhart dnes (23. 2.) řekl, že on sám se stávkou 8. března souhlasí. S konečným rozhodnutím chce ale počkat do zítra.

Předseda představenstva společnosti Busline Radek Chobot stále věří, že se stávku podaří zažehnat. Zároveň také zmínil, že firma nikomu ve stávce bránit nebude. Pokusí se přesvědčit co nejvíc zaměstnanců, aby s autobusy vyjeli.

Do stávky se má zapojit víc než 500 řidičů autobusů. Následně se pak řidiči z Ústeckého kraje připojí také ke stávce ve zbytku Česka. Podle Jiřího Kuchynky ale není důvod pro stávku v Libereckém kraji, kde se podle něj rýsuje řešení situace s platy.

Zdroj: www.rozhlas.cz/sever