Rubriky
Zprávy

Jediná přístupová silnice do Dolního Žlebu je od soboty bez omezení průjezdná

privoz zleb_alesoSkoro na pět měsíců musela být uzavřena kvůli stavebním pracím, bylo potřeba přeložit vodovod a opravit cyklostezku, kterou poničila povodeň.

Lidé se po dobu oprav do Dolního Žlebu mohli dostat přes den pouze přívozem přes řeku Labe, ten jezdil pro místní i turisty zadarmo.

Ze staveniště v pátek večer odjela těžká technika. „Silnice do Žlebu je průjezdná, nicméně je tam potřeba udělat ještě nějaké terénní úpravy, dokončovací práce a uklidit staveniště,“ popisuje situaci stavbyvedoucí Martin Chmelař.

Jediná přístupová silnice a také mezinárodní cyklostezka do Dolního Žlebu je ode dneška bez omezení průjezdná

Vložit na svůj web

Od července stavbaři přeložili jsme vodovodní řád, rozšířili násep v místě, kde byla silnice nejužší, udělali opatření proti podemílání silnice a položili asfalt.

Na cyklostezce ještě v pátek odpoledne dělníci odklízeli poslední nepořádek, špínu a bahno.

Silnice s mezinárodní cyklostezkou, která jí protíná, byla zavřená každý všední den od osmi od 16 hodin. Místním a turistům nezbývalo než využívat k cestě do místa přívoz, to ale nebylo také vždycky jednoduché, jak potvrzuje Michaela Hlinková: „Přeprava pomocí přívozu byla velice svízelná, zvlášť když se na přívozu konal svatební obřad,“ vzpomíná.

Na silnici jsou ještě nedodělky

„Silnici jsem si už projela, je to výborné, ale místy se mi zdá, že jsou tam hrubé nedostatky. Například se mi nelíbí, že nový asfalt je položený na ten starý popraskaný,“ myslí si Michaela Hlinková.

S paní Michaelou souhlasí i štamgasti v dolnožlebské hospodě, ale jsou rádi, že je jediná přístupová komunikace otevřená.

„To jsou chyby, tam akorát rozsekáme auta,“ je přesvědčený pan Olda, „Když napadne sníh, kdo to nezná, odře auto. Není to hotové, krajnici musí dosypat štěrk nebo něco takového,“ krčí rameny.
Stavbyvedoucí Martin Chmelař ale potvrzuje, že stavební stroje, budou místní na silnici ještě nějakou dobu potkávat: „Budou se ještě dosýpat krajnice a dělat terénní úpravy,“ potvrzuje.

Lidé se tak do Dolního Žlebu dostanou ode dneška opět dvěma způsoby: Buď po levém břehu po silnici, nebo přívozem, ten už ale ode dneška jezdí opět za obvyklé jízdné.

Autor: Daniela Pilařová
Zdroj: www.rozhlas.cz/sever