Rubriky
Kultura Turisti Zprávy

Knabenkapelle Nördlingen a Děčínský pěvecký sbor spolu v zámeckých zahradách

17c8134c204c292f728a10b8131224be_XLDěčín čeká jedinečný hudební zážitek. V zámeckých zahradách vystoupí 16.května chlapecká mládežnická kapela Knabenkapelle Nördlingen a Děčínský pěvecký sbor. Koncert začíná v 18 hodin.

Kapela Knabenkapelle Nördlingen je třetí nejstarší chlapeckou kapelou v Bavorsku. Byla založena v roce 1924. Svými čtyřiceti vystoupeními ročně budí nadšení u publika doma i v zahraničí díky své vynikající hře a účinkováním v pestrých uniformách nördlingenských městských vojáků ze 17. století. Kapela koncertuje po celé Evropě. Má za sebou již mnoho slavných koncertů. Hrála například papeži Benediktovi, prezidentu Putinovi, spolkovým ministerským předsedům. Doprovodila také velké sportovní akce jako olympijské hry, zemské fotbalové mistrovství, účastnila se mezinárodních hudebních festivalů, spolupracovala s rozhlasem i televizí a vydala hudební nosiče. Repertoár zahrnuje tradiční, klasickou i moderní hudbu. V současné době má kapela 71 členů ve věku od 12 do 17 let.

A jakou spojitost má bavorské město Nördlingen s Děčínem? V Nördlingenu sídlí spolek německých krajanů z Děčínska, nad kterými převzalo město po 2. světové válce oficiální patronát.

Kontakty mezi spolkem a dnešní Děčínsko-podmokelskou vlastivědnou společností, potažmo mezi oběma městy, byly navázány v roce 2002. Díky této spolupráci se například vrátila v roce 2013 zpět do Děčína.historicky významná podmokelská znaková listina. Krajanský spolek také v loňském roce značnou měrou přispěl ke zřízení pomníků na hromadných hrobech měšťanů z Mariánské louky a obětí konce 2. světové války na folknářském hřbitově. Zástupci Děčína a Nördlingenu vícekrát vzájemně využili příležitosti navštívit druhé město. V loňském roce přijala do Nördlingenu pozvání primátorka Marie Blažková, nördlingenský primátor Hermann Faul byl v letošním roce do Děčína pozván u příležitosti zahájení městských slavností.

Zdroj: Magistrát města Děčín