Rubriky
Sport Zprávy

Za rok stadion nepředěláme, konstatoval ředitel Varnsdorfu Gabriel

FK_VarnsdorfNa Městském stadionu v Kotlině ve Varnsdorfu se v posledních dnech nezměnilo vůbec nic, co se týká podmínek pro prvoligový fotbal. Ty jsou stále nevyhovující, a od dnešního dne je definitivně jisté, že bude místní celek i v příští sezoně druholigovým.

Co se tady ale výrazně změnilo, je nálada. Počáteční nadšení opadlo, naděje na účast mezi elitou je pryč, protože ředitel klubu Vlastimil Gabriel nepřijel z jednání s fotbalovou asociací s dobrými zprávami.

„Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě, ale realita je taková, že se mi nepodařilo sehnat prostředky nutné na přestavbu stadionu. Proto jsem rozhodl, že nebudeme akceptovat postup do Synot ligy a zůstaneme ve 2. lize,“ říká vlastně to nejpodstatnější evidentně zklamaný Vlastimil Gabriel.

S účastí v Synot lize v příštím ročníku by problém nebyl. Tým by mohl odehrát domácí utkání v 60 kilometrů vzdáleném Jablonci, ale pokud by se v nejvyšší soutěži udržel, v následujících sezonách už by musel podle regulí hrát v domácím prostředí.

Jenže proti klubu ze Šluknovského výběžku hrají čas i peníze.

„Hrát rok ve vyhnanství je dalším lichým argumentem, který by se asi měl změnit. Stejně tak by se měly změnit podmínky přestavby stadionů, protože do roka to není nikdo schopen zařídit. Mělo by to být rozložené do většího časového úseku,“ dodává ředitel klubu, který si po sportovní stránce postup zajistil, ale jak se sám přesvědčil, jen to samo o sobě stačit nemusí.

A které z mužstev tedy nahradí Varnsdorf v Synot lize? Osloven byl třetí tým uplynulé sezony Národní fotbalové ligy – Zlín.

„Předběžně říkáme ano, děkujeme za to a vážíme si toho. První ligu hrát chceme, do konce dubna tohoto roku jsme doložili licenční podmínky pro následující sezonu a licence nám byla udělena. Tím pádem náš klub splňuje podmínky pro účast v Synot lize,“ podotýká Milan Plesar, generální ředitel zlínského klubu.

Jeho představitelům teď spadla do klína možnost účasti v nejvyšší domácí soutěži a moravský celek ji dost možná využije.

Autor: David Nyč, Vojtěch Bureš
Zdroj: www.rozhlas.cz/sever