Rubriky
Sport Zprávy

Slavata triatlon tour 2015 a neb duatlon pro děti v Děčíně

triadeVe čtvrtek 4. června se konal v Děčíně na Mariánské louce závod v duatlonu pro děti Slavata Triatlon Tour, který uspořádal Nadační fond Tomáše Slavaty a triatlonový oddíl Triáde Děčín a byl jedním z akcí celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo nakonec přes 200 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do 6 kategorií. Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli i dětem, které nemají vlastní kolo, ho zdarma zapůjčit .

Závod měl bezvadnou atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí a děti závodily ze všech svých sil. Po té co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každého z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů.

Vítězové: děti 2-5 roky – J.Snopek (odrážedlo) a V.Miškovský(kolo);chlapci 6 let –P.Vospálek; dívky 6 let – B.Plachá, dívky do 8 let – T.Stehlíková, chlapci do 8 let – Peterka Marek; dívky do 10 let – E.Zítková; chlapci do 10 let – L.Bulva; dívky do 12 let – K.Zíková; chlapci do 12 let – A.Závěrka; dívky do 14 let M.Kavurová; chlapci do 14 let – A.Mareš; dívky do 15 let – D.Kredbová; chlapci do 15 let – V.Bláha

Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi fajn lidmi.

Po závodech byli vylosováni 4 účastníci, kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky.

Stále můžete jakkoukoliv částkou podpořit nákup kol, které se v rámci celé tour rozdávají a Nadační Fond Pomoci vaši částku znásobí. Veškeré info ke sbírce naleznete zde: http://nfpomoci.cz/projekty/byt-jiny-neni-spatny/

Zároveň Triade věnuje po všech akcích znova finanční částku na handicapované děti, celkem za své trvaní to je již téměř 200 000,-Kč – Děkujeme rodičům za podporu při zaplacení dobrovolného startovného.

Jednalo se o druhou letošní akci pořádanou Triade Děčín a budou následovat další jako Mikulášovický triatlon, Olešský paroháč, Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září znova duatlon pro mláděž. Triade Děčín je  jedním z největších pořadatelů závodů v Děčíně.

Děkujeme partnerům Triade Děčín a to Všeobecné zdravotní pojišťovně , společnosti ČEZ , týdeníku Princip, Děčínskému deníku, radiu North music a dalším za podporu.

Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali organizovat a to především Tomáši Slavatovi zakladateli celého seriálu, členům oddílu Triade  za velkou sportovní tak organizační úroveň a také rodičům, kteří přivedli své děti na sportovní akci.

Info, foto a výsledky na www.decinsportfest.cz

Triade Děčín , Marek Peterka