Válečníci nezvládli závěr vyrovnané bitvy a z Brna tak odjíždějí s porážkou…

brnoMMCITÉ Brno vs BK Děčín – 74:72 (18:18, 44:34, 56:50)
Brněnský kouč postrádal v utkání forwarda Jaroslava Prášila; do děčínské dvanáctky se tentokrát nevešel křídelník Lukáš Linhart. V závěru utkání se bohužel zranil jeho kolega z perimetru Luboš Stria…

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a velmi vyrovnané hře odpovídalo i průběžné skore, když na startu 7. minuty srovnával jednou úspěšnou šestkou na 9:9 Robert Landa. Až po první čtvrtině, která skončila také smírně 18:18, se dění na palubovce začalo výrazněji měnit, bohužel ku prospěchu domácích… Brňaně byli ve druhém kvartálu lepší na obou polovinách kurtu a jejich vedení se postupně vyhouplo až na dvoucifernou hodnotu, respektive čtrnáct punktů, když na začátku 19. minuty prohnal síťkou obě šestky ex-reprezentant Ondřej Dygrýn – 44:30. Čtyřmi body v řadě jsme však dokázali do poločasu manko stáhnout na 44:34.

Zkraje druhé půle si svěřenci Vladimira Paunoviče drželi stále dvouciferné vedení, ale postupem času jsme z jejich náskoku bod po bodíku ukrajovali. Na šest pointů nás přitáhl dvěma trestnými hody v polovině 29. minuty Tomáš Vyoral. Stejný hráč – a z totožné pozice opět se stoprocentní úspěšností – uzavřel skore třetí periody na 56:50. Děčínský rozehrávač měl pod svou taktovkou i začátek čtvrté desetiminutovky, když v polovině 32. minuty opět uspěl dvakrát na čáře trestného hodu – a rázem to bylo 56:54. V dalším průběhu poslední čtvrtiny jsme do domácích „bušili“, ale srovnat skore se nám podařilo až v závěru minuty 39., kdy se zpoza perimetru prosadil Tony Tucker – 70:70. Závěr utkání měl ale pod svou taktovkou Ondřej Dygrýn (dal všechny čtyři body Brna v závěru) – po jeho šestce za stavu 74:72 jsme měli možnost poslední střely, odpovědnost vzal na svá bedra Tony – ale bohužel nedal…

Brno – Šiška, Šmíd, Dygrýn, Norwa, Krakovič
Děčín – Vyoral, Bažant, Stria, Kaša, Houška

Body: Zachrla 21 (trojky 6/3; TH 4/4), Dygrýn 16 (12 doskoků → double-double – 7 útočných; 7 plusových faulů; validita 24), Šiška 14 (5 doskoků a 3 asistence), Krakovič 11, Šmíd 5 (8 doskoků), Norwa 4 (7 doskoků), Kozina 3 – Tucker 24 (trojky 6/4; TH 4/4), Vyoral 16 (5 zisků a 4 plusové fauly; TH 8/8), Houška 10 (5 doskoků i získaných faulů), Stria 7 (3 asistence), Jelínek 4 (5 doskoků), Jiříček 4, Bažant 3, Bosák a Landa po 2; střelba 3 b.: 21/7 – 18/5; střelba 2 b.: 46/21 – 44/20; TH: 17/11 – 24/17; doskoky: 41:28 (útočné 16:8)!; chyby: 23:21; ztráty: 21:12; týmová validita: 63:64.