Rubriky
Dětem Sport Zprávy

Iron Dumpling – „Železný knedlík“ se blíží

sportovec_xtera_alesoJiž jen několik dnů nás dělí od 8. ročníku závodu v amatérském triatlonu „Iron Dumpling – Železný knedlík“ 2014.  Akce se koná v úžasném prostřední Labského kaňonu v sobotu 2. 8. 2014 na Smetanově nábřeží v Děčíně.

Start hlavního závodu, který je koncipován hlavně jako výzva pro amatérské sportovce a nadšence, je tradičně ve 13.30 na Labském nábřeží a dětský triatlonový závod odstartuje v 11:00 na děčínském termálním koupališti -Staré Město.

Na závodníky čeká 400 metrů dlouhá plavecká část, ve které si vyzkouší sílu řeky Labe, poté 16 kilometrů na horském kole a závěrečný pětikilometrový běh centrem města.

Kromě tradičních kategorií se bude opět soutěžit v kategorii XXL – to je soutěž závodníků nad 100 kg (borce převážíme před závodem). Štafetový závod je vypsán pro ženy, firmy a opět pro muže nad 100 kg, soutěžit budou také družstva.

Přihlášky na
www.zeleznyknedlik.cz

Letos, ostatně jako každý rok, pořádáme také dětský závod, který tomu hlavnímu předchází. Stačí jen přijít v 10 hodin na koupaliště a mít cyklistickou přilbu. Dětská kola budou případně k zapůjčení díky nadaci Tomáše Slavaty. Rodiče dětí, kteří mají zájem o využití této nabídky, nechť kontaktují pořadatele . Každý dětský závodník bude odměněn a hlavně – děti neplatí startovné.

Pořadatelé nezapomínají ani na dobročinnost a tak výtěžek ze závodu půjde na dobročinné účely. Celkem, již tým kolem Triade Děčín s pomocí partnerů akcí, věnoval na různě dobročinné projekty přes 130 000,-Kč.

Akce je opravdu pro každého – kdo má rád výzvy a chuť vyzkoušet si nový, atraktivní sport, užije si opravdu fajn den.. Proto se nezapomeňte včas přihlásit a 2.srpna  sebou vezměte na start i své děti. Organizátoři připraví opět nějaké překvapení na trati, chybět nebude ani závěrečná afterparty.

Doprovodný program a občerstvení je zajištěno. Více informací a propozice závodu najdete na webu www.zeleznyknedlik.cz a www.xterradecin.cz.