Rubriky
Kultura Zprávy

Tři stovky dětí zavítaly na zámek v Benešově

MDD z+ímek (4)Benešov nad Ploučnicí – Oslavy Mezinárodního dne dětí přilákaly na Státní zámek v Benešově nad Ploučnicí více než tři stovky dětí. „Podobnou akci jsme v novodobé historii zámku pořádali úplně poprvé a pevně doufám, že ne naposledy,“ poznamenal kastelán benešovského zámku Zdeněk Henig.

Během nedělního odpoledne rozdali zaměstnanci zámku několik desítek kilo sladkostí a více než tři stovky buřtů. „Chvílemi jsme měli skutečně co dělat, buřty jsem nestíhal opékat,“ dodal s úsměvem kastelán. O důkladnou tepelnou přípravu uzenin se totiž staral osobně kastelán benešovského zámku Zdeněk Henig.

Na děti kromě sladkostí a buřtů čekaly také soutěže. O jejich organizaci se postaralo benešovské Rodinné centrum Medvídek.

Akce se na zámku mohla uskutečnit jen díky štědrosti mnoha sponzorů. „Chtěl bych všem ještě jednou moc poděkovat, a to nejen sponzorům, ale i dobrovolníkům, kteří zajistili hladký chod celé akce. Poděkování rovněž patří i děčínské Zoo, jejíž zaměstnanci k nám dorazili se zvířátky. Věřím, že spokojenost byla na všech stranách,“ poděkoval všem Henig.

Další akcí určenou dětem chystá zámek na letní prázdniny. Kromě už tradičních Nočních prohlídek kouzelného zámku je v letošním roce pro děti připravená další novinka. Děti totiž budou moci na zámku přespat. „Po tři prázdninové noci bude zámek otevřen všem odvážným dětem, ty u nás budou moci i přespat nebo například absolvovat noční prohlídka zámku,“ nastínil letní program kastelán.

Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz