Rubriky
Turisti Zprávy

Zájemci budou moci nahlédnout do sokolího hnízda

sokolČeské Švýcarsko, 12. 5. 2014 – Správa národního parku České Švýcarsko po roce opět nabízí veřejnosti možnost nahlédnout pod vedením zkušených odborníků do hnízda sokolů stěhovavých. Pozorování proběhne v sobotu, 17. května 2014 v poledních až odpoledních hodinách. Akce vyžaduje předchozí přihlášení, počet účastníků je omezen.

“Komorní formát této akce se v předchozích letech více než osvědčil, návštěvníci se opět mohou těšit na pěkný zážitek,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Sokoli pozorování díky omezenému počtu účastníků, pečlivému výběru stanoviště a kvalitním stativovým dalekohledům snášejí velmi dobře.”

Pozorování sokolů na jejich hnízdech nabízí správa národního parku již od roku 2012, každoročně se pozorování účastní několik desítek zájemců. V případě převisu zájmu správa akci v daném roce obvykle jednou až dvakrát opakuje.

Účastníci se mohou přihlásit e-mailem na adresu t.salov@npcs.cz, po přihlášení obdrží upřesnění místa a přesného času srazu.

Zdroj: www.npcs.cz