BK Děčín vs BK Opava – 66:76 (23:24 42:42 56:59)

opavaStřelci DC: Bosák 19, Houška 16, Vyoral 7, Venta 6, Stria 5, Soukup 4, Landa a Linhart 3, Jiříček 2, Bažant 1, Hendrych 0
Střelci Opa: Sokolovský 19, Gniadek 14, Blažek 12, Šiřina 11, Dokoupil 6, Cvek a Djukanovič 5, Klečka a Kramný 2, Kvapil 0

Fauly: 23 – 25

hráč utkání Ladislav Sokolovský (BK Opava)

Petr Czudek (trenér Opavy):
„Myslím, že to bylo klasické play-offové utkání s výbornou kulisou. V prvním poločase se dařilo oběma týmům v útoku. Jsem rád, že jsme drželi krok, protože jsme říkali, že čím déle udržíme krok s Děčínem, tak pro nás bude zápas hratelnější. Zahustili jsme ve druhém poločase prostor pod košem, soupeř se nemohl trefit. I když jsme celkově opět prohráli na doskoku, tak ve druhém poločase to byla na doskoku plichta a to si myslím, že rozhodlo. Nenechali jsme soupeři další – druhé a třetí střely. Ubránit Děčín doma na 24 bodech za poločas je supr, hlavně v té poslední čtvrtce, i když je pravda, že na Děčín už padla deka pod tíhou toho utkání a pak už volili takové střely, které by asi za jiných okolností nevolili. Pro nás je to cenné vítězství. 2-0 vedeme v sérii, ale stále je to otevřené, máme tři matchbaly a jedeme se připravit na páteční zápas.“
Pavel Budínský (trenér Děčína):
„Gratuluji Opavě k získání druhého bodu. Myslím, že to bylo od začátku výborné utkání pro diváka. Hrálo se nahoru – dolu, hodně fyzických soubojů, hodně proměněných střel. Z mého hlediska má Opava na hřišti vždy pět hráčů, kteří jsou nebezpeční na koš. A to, že jsou nebezpeční a jsou schopní proměňovat střely s tak vysokým procentem vám samozřejmě nedává pohodu a komfort. Kvalita, útočný potenciál a talent tam je, nicméně poločas vyrovnaný 42-42. Druhý poločas – košíková je to, protože se hraje na koše a my je nedávali. Nemyslím, že by to bylo tak úžasnou obranou soupeře, ale naším špatným čtením hry, selekcí střel, ale také nemohoucností našich hráčů trefovat otevřené střely. Máme 25% za tři v domácím prostředí. Naše mentalita je v tuhle chvíli taková, že se nemáme o koho opřít, protože buď nám to jde všem nebo nejde všem. Opava se může opřít minimálně o Láďu Sokolovského, který zase odehrál vysoký standard. Hrají strojově přesně, nedělají chyby a trestají nás za každou maličkost, kterou uděláme hloupě nebo jsme čitelní. Pro nás je ale teď spíš problém útok a produktivita. Ne všichni hráči si věří, bojí se vzít zodpovědnost na sebe, jsou trochu alibističtí, ale to k nim patří. Opava zkrátka byla lepší, zasloužila si vyhrát, prohráváme 0-2 a čeká nás třetí zápas v Opavě.“