Naše pohárová pouť končí již ve čtvrtfinále…

pardubiceBK Děčín – BK JIP Pardubice 80:105 (14:27, 27:54, 45:82)
Oběma celkům scházeli v utkání dva hráči základní rotace. Děčínský kouč postrádal kapitána Jakuba Houšku a křídelníka Pavla Bosáka, v dresu Beksy nenastoupil jeho „kolega“ z perimetru Corey Muirhead a reprezentační forward Petr Bohačík.

Pardubičtí se již na začátku utkání, konkrétně v polovině 4. minuty, dostali do šestibodového vedení – 3:9. Úvodní tlak východočeské družiny jsme však ještě dokázali eliminovat a během následných dvou minut díky sedmibodové šňůře korunované trojkou Lukáše Bažanta otočit skore na 10:9. Zbytek úvodního kvartálu ovšem jednoznačně ovládli svěřenci Dušana Bohunického, kteří se zásluhou bodové exploze trojice Peterka – Nelson – Sanders prostříleli až ke třináctibodovému náskoku po úvodní čtvrtině – 14:27.

Celá druhá čtvrtina se nesla ve stejném duchu závěrečné sekvence té první, když jednoznačnou kontrolu nad utkáním držely Pardubice. Jejich vedení se postupně vyšplhalo až na dvacetibodovou hranici, když na začátku 16. minuty po trefě Levella Sanderse svítil na tabuli průběžný stav 21:41. Až devětadvacetibodový náskok soupeře jsme v samém závěru prvního poločasu dokázali alespoň trochu zmírnit. Tečku za úvodní dvacetiminutovkou nakonec udělala dvoubodová trefa Mateje Venty na 27:54.

Po změně stran se bohužel na kurtu již nic podstatného neudálo. Krátce po startu druhé poloviny zápasu vystoupalo vedení Beksy po trefách Příhonského a Peterky na třicet punktů; a kolem této hranice také pardubické vedení oscilovalo v průběhu celé třetí periody. Do poslední čtvrtiny řádné hrací doby se vstupovalo za stavu 45:82.

Nevydařený zápas málem skončil výrazným debaklem, jelikož v polovině 32. minuty prohnal síťkou trojku Faifr a naše manko bylo v tu chvíli více než čtyřicetibodové – 48:89… V závěru klání jsme naštěstí dokázali manko snížit na přijatelnější rozdíl pětadvaceti bodů, ale i přesto pro nás po špatném výkonu končí putování letošním pohárem stejně jako loni již ve čtvrtfinále…

Body: Jiříček 14, Stria 12, Landa 11, Venta 10, Soukup 8, Bažant a Kaša po 7, Vyoral 6, Linhart 3, Hendrych 2 – M. Peterka 23, Faifr 19, Sanders 12, Nelson, Příhonský a Šoukal po 10, Pospíšil 8, Půlpán 6, Kotas 3, Čarnecký a Šoula po 2; střelba 3 b.: 28/10 – 18/8;střelba 2 b.: 39/16 – 53/30; TH: 27/18 – 26/21; doskoky: 29:39 (útočné 10:7); chyby: 26:26; ztráty: 19:16; týmová validita: 68:123.