Výborný nástup a trojkobití položily základ naší výhry u Vajgaru!

lions-j-hradecTrenéři obou celků měli k dispozici kompletní počet dvanácti hráčů. Ze základní osy týmu pak našemu celku scházel pouze geroj posledního špílu s Kolínem Honza Jiříček, jenž se v týdnu podrobil operaci břišní dutiny.

Průběh zápasu:
Válečníci vstoupili do televizního utkání s mnohem větším elánem a odhodláním vydolovat na jihu Čech dva body. Během zhruba minuty a půl nás na přelomu 5. a 6. minuty dvěma trojkami v řadě odpoutal Luboš Stria již na devítibodový rozdíl – 5:14. Svého soupeře jsme přehrávali i v dalším průběhu úvodního kvartálu a brzy získali i dvouciferné vedení, které jsme si udrželi až do konce úvodní čtvrtky, kterou uzavíral jednou úspěšnou šestkou Tomáš Vyoral – 10:23.

Tlak našeho celku pokračoval i ve druhé periodě, kdy jsme nadále v pohodě své vedení navyšovali. Nad dvacetibodovou hranici se vyšplhalo (paradoxně hned po oddchovém čase Lions) zkraje 17. minuty, kdy nejprve zasmečoval Luboš Bartoň a záhy po zisku Boba Landy prohnal síťkou trojku Tomáš Vyoral – a rázem to bylo 18:40. Svůj náskok jsme dokázali do konce první půle ještě o dva punkty navýšit, když 30 sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky trefil svou druhou trojku v utkání aktivně hrající Tomáš Vyoral. A do kabin jsme tak odcházelo velmi spokojení za stavu 26:50 z pohledu domácích.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, i když naše vedení již nenarůstalo tak raketovým tempem. Zkraje 25. minuty po koši s faulem v podání Boba Landy byl průběžný stav 35:57; třicetibodové hranici se naše vedení nejvíce přiblížilo o čtyři minuty později, kdy se zpoza perimetru prosadil Jakub Kaša a zvýšil již na 37:65. Tuto metu se nám sice nepodařilo prolomit (a to ani v dalším průběhu špílu), i přesto jsme však po třiceti minutách byli v pohodlném vedení o sedmadvacet bodů – 43:70.

Čtvrtá perioda byla nejslabší herní sekvencí v podání děčínské družiny. Naštěstí naše vedení již bylo tak vysoké, že pro domácí bylo téměř nemožné s průběžným stavem něco udělat. V závěru minuty 38. přiblížil svůj celek na rozdíl třinácti pointů dvěma úspěšnými šestkami Brian Tracey – 70:83, ale víc už jsme naštěstí borcům od Vajgaru nedovolili. Zápasový účet sice nakonec pečetil dvojkovou trefou Mitch Rolls, ale ani to nám již nemohlo nijak zkazit radost z konečného vítězství, které má hodnotu 85:73.

Základní sestavy:
Jindřichův Hradec – Rolls, P. Novák, Tracey, Ringgold, Vošlajer
Děčín – Venta, Bažant, Stria, Landa, Houška

Body: P. Novák 16 (7 F+ a 5 zisků), Ringgold 13 (+ 5 doskoků – 4 útočné), Tracey 11 (5 F+), Pavlík a Rolls po 8, Sahan 7, Fröhde 5, Kysela 3, Vošlajer 2 (+ 6 doskoků – 4 útočné) – Houška 14 (+ 7 doskoků; z pole 7/5, trojky 2/1), Landa 13 (5 F+), Vyoral 13 (+ 6 doskoků a 4 F+; trojky 3/2), Bartoň 12 (+ 4 asistence), Stria 10 (+ 7 asistencí; z pole 4/4, trojky 2/2), Venta 9, Bosák a Kaša po 7; střelba 3 b.: 17/5 – 18/10(!); střelba 2 b.: 45/18 – 35/20; TH: 27/22 – 19/15; doskoky: 26:25 (útočné 13:5);chyby: 22:26; ztráty: 19:21; týmová validita: 62:91; počet diváků: 1050.