Panda – Válečník 79:83

basket kvalifikace_alesoPro ústecký celek generálka před začátkem NBL, pro Děčín předposlední prověrka… Přípravné utkání nejbližších soupeřů z NBL skončilo i přes opačně vyznívající první desetiminutovku vítězstvím Válečníků o čtyři body 79:83.

Sluneta Ústí nad Labem – BK Děčín 79:83 (26:16 40:44 60:67)
Střelci UnL: Kwamain 22, Šteffel 17, Krakovič 12, Steffeck 9, Slunéčko a Vernon 5, Hejl 4, Bejček 3, Žampach 2
Střelci DC: Landa 14, Vyoral 12, Jiříček 9, Houška a Stria a Soukup 8, Kaša 7, Bažant 6, Bosák 5, Linhart 4, Venta 2

Začátek zápasu předznamenal průběh první čtvrtiny. Prohraný rozskok, špatná komunikace v obraně a rychlá trojka Kwamaina. Na 6:0 zvyšuje Slunéčko košem a následujícím TH. Ústecké Pandy začaly s velkou chutí a odhodláním a jejich motivace byla znát. Před studeným tichým publikem navýšili a udrželi náskok 26:16 po první čtvrtce.

Přestože Šteffel střelecky otevřel druhou desetiminutovku, bylo jasné, že Děčín nesložil zbraně a už na konci 13.minuty snížil rychlým protiútokem Bosák na 28:26. Týmovým výkonem pak Válečníci překonávali ústeckou obranu a dostali se po 20.minutách hry do mírného vedení 40:44, na něž upravil Landa trestným hodem.

Přetahovaná ve třetí části jako by nabídla souboj děčínského týmu proti Šteffelovi s Kwamainem. Skóre se drželo na „dostřelovém“ rozdílu a nebýt závěrečné mazácké trojky Boba Landy s klaksonem, skončila by třetí desetiminutovka remízou… 60:67.

Po nástupu do poslední čtvrtiny nabývali diváci dojmu jasné záležitosti, když šli Válečníci do vedení 60:73, avšak především díky Kwamainovi, jenž jedenácti ze svých 22 bodů vsítil v posledním kvartálu, se Ústí drželo ve hře. Když se Ústí přiblížilo na nejtěsnější rozdíl 79:80, tak zapracovala skvělá děčínská obrana a Tomáš Vyoral třemi trestnými hody v poslední minutě zpečetil konečný výsledek.

Děčín čeká v úterý 8.10.2013 generálka proti USK Praha, které má zatím velmi zajímavé výsledky v přípravě… A od dneška za 10 dní začíná NBL…. 12.10.2013 se v Děčíně představí BK JI Pardubice.